3

Ziraat Bankası Altın Hesabı Kapatma

19 Mart 2022
Share

Yatırım yapmak için bir çok farklı yol seçebiliyoruz. Son günlerde en popüler yollardan birisi de altın alarak yatırımlarımızı yapmak. Altın almak için de özellikle bankaların internet şubelerini veya mobil şubelerini kullanıyoruz. Gerek kullanım kolaylıkları gerekse de kolay ulaşılabilir olmaları ile bankalar ilk tercihimiz oluyor. Fakat hesabımız ile işimiz bittikten sonra açtığımız hesapları nasıl kapatabileceğimiz de önemli bir soru oluyor. Bu “nasıl yapılır?” içeriğimizde de konumuz Ziraat Bankası’nda açtığımız altın hesabını nasıl kapatabileceğimiz olacak. Peki Ziraat Bankası Altın Hesabı Kapatma işlemi nasıl yapılır?

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı bankaların mobil uygulamaları veya internet siteleri üzerinden gram altın alarak paranızı değerlendirebileceğiniz bir hesap türüdür. Bankadan bankaya değişmekle birlikte 995/1000 veya 1000/1000 saflıkta altın alarak paranızı değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Kapatma

Ziraat Bankası’nda yer alan altın hesabımızı kapatmak için Ziraat Mobil’e veya Ziraat Bankası’nın internet şubesine giriş yapmamız gerekiyor. Daha sonrasında;

  1. Sağ alt kısımda bulunan “menü” kısmına giriyoruz.
  2. Buradan hesaplarım seçeneğini seçiyoruz.
  3. Açılan seçeneklerden altın hesabımıza geliyoruz.
  4. Karşımıza altın hesaplarımız çıkacaktır. Buradan kapatmak istediğimiz altın hesabını seçiyoruz.
  5. Açılan sayfanın en altında yer alan “hesabı kapat” butonuna tıklıyoruz.
  6. Son olarak “kaydet” butonuna basıyoruz.

Bu işlemi yaptıktan sonra Ziraat Bankası’nda yer alan altın hesabımız kapanmış olacaktır. Yine de kontrol amacı ile tekrar menüye gelip, buradan hesaplarıma girerek altın hesabınızın hala durup durmadığını kontrol edebilirsiniz. Hesabınızı kapattıktan sonra, istediğiniz zaman Ziraat Mobil veya Ziraat Bankası’nın internet şubesi üzerinden tekrar hesap açabilirsiniz. Aynı anda birden fazla altın hesabına da sahip olabilirsiniz. Açtığınız hesapları da aynı yöntemi kullanarak tekrar kapatabilirsiniz.

Altın Hesabı Kapatma Videolu Anlatım

Ziraat Bankası’nda yer alan altın hesabınızı nasıl kapatacağınızı videolu olarak izlemek isterseniz aşağıdaki videoyu kullanabilirsiniz. 1 Dakikadan daha kısa bir sürede kolaylıkla hesabınızı kapatabilirsiniz.