0

Yotuber Nedir? Nasıl olunur?

Paylaş

 

 

 

Youtuber nedir?
  En basit tabir ile Youtube’de video yükleyen ve bu işi kendine meslek edinmiş kişiye youtuber diyebiliriz. Önceleri olmayan bu söz günümüzde türemiş ve hızla yayılmış bir terimdir. Youtube’nin hızla büyümesi Youtuberliğide geliştirmiştir.

Youtuber Nasıl Olunur?

  Youtuber olmak için tabii ki Youtube’ye video yüklemeliyiz bu yüzden ilk olarak biraz da olsa planımız olmalı. Ufak bir plan yapmalıyız sonuç olarak bu işte devamlılık önemli bu yüzden oturup hangi videoları nasıl yaparım diye bir plan hazırlamak ile bu işe başlayabilirsiniz.

  Eğer bu firki çevrenize söylerseniz büyük ihtimalle size “O iş için çok para lazım” “Nasıl yapacaksın” “Seni kim izler?” vb. gibi cümleleri duyabilirsiniz. Fakat benim önerim bu cümleleri duymazdan gelin. Bütçeyide hiç düşünmeyin ilaha çok pahalı kameralar vb kullanmamız gerekmiyor sonuçta artık hepimiz cebinde bir telefon var açıp telefonumuzun kamerası ile bile çekip yükleyebiliriz. 

Youtubede Nasıl İlerlenir?

Bence youtube’de ilerlemenin en önemli şartı devamlılıktır. Düzenli olarak video yüklememiz en önemli konu kararlılıkla ve sabırla devam edersek kazanırız ve ilerleriz.