Daha önce de Bloguma gelmeyen yorumlar üzerine adlı bir yazı yazmıştım. Aslında bu yazı da onun aynısı gibi olacak. O günden bu yana milyonlarca görüntüleme aldım, binlerce insan siteme girdi fakat belli yorumlar dışında bloguma çok az sayıda yorum geliyor. Bu yorumların azlığı;

 1. Hangi konularımı nasıl geliştirmem gerektiği hakkında pek de bir bilgiye ulaşamamış oluyorum.
 2. Hangi yazılarımın daha çok ilgi çektiğini görememiş oluyorum.Yorum Yapmak Bedava!
 3. Yazılarımın hangi kısmının daha çok ilgi gördüğü, hangi kısımlarının beğenilip, beğenilmediğini görememiş oluyorum.
 4. Kendimi geliştirmek için yorumlardan faydalanamıyorum.
Bu nedenlerden ötürü bloguma yorum gelmesini istiyorum. Üstelik bu yorumları ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz. Sizden sadece olumlu da değil olumsuz yorumlar da bekliyorum. Böylelikle hem kendimi nasıl geliştirebileceğimi görmüş hem de sizin istediğiniz konularda yazma fırsatı elde etmiş olurum. 🙂 Bu nedenle sizden tek isteğim yazılarıma olumlu ya da olumsuz yorumlarda bulunmanız.
İlk Yorumu Yapın
 • Samet AYDIN
  says:

  Derdinizi anlıyorum. Şunu farkettim bazı tesadüfi olaylar dışında blogcular blogculara yazıyor. Küçümsüyormuşum gibi gözükmek istemiyorum. Ama kitle az olunca verim de azalıyor maalesef. Ters yönde şiddetli akan bir nehirde ileriye kürek çekip geri gitmek gibi bir şry.

 • Ali Yatarkalkmaz
  says:

  Kesinlikle haklısınız. Bundan önceki yazılarımda da belirtiğim gibi yorumlardan başka geri dönüşümüz olmuyor yorumlarda gelmezse kendimizi hangi yönde geliştirmeli hangi yönde ilerletmeli bilemiyoruz.

 • Profesör
  says:

  Aslında yorum gelmeme sorunu içerik içinde tüm bilgileri vermemizden kaynaklı diye düşünüyorum hocam. Adam makaleyi okuyor aradığını buluyor ve gidiyor. Ama aradığını yapamasa bu sefer yazara soru sormak zorunda kalacak diye düşünüyorum.

 • Ali Yatarkalkmaz
  says:

  Aslında YouTube'de olup da bizde olmayan tek şey var o da okumaya teşvik etmemiz. Maalesef günümüzde insanlar (ki buna hiç inkar etmeyelim biz de dahiliz aslında) uzun uzun yazılar okumak yerine bir videoyu açıp karşımızdakinin bize anlatması daha kolayımıza geliyor.
  Dediğiniz gibi bir platform olsa, YouTube'deki gibi ödül sistemi olsa Blogger'de hızla gelişirdi büyük ihtimal ile.

 • Furkan
  says:

  Bizde bir youtube videosunda olmayan ne anlamıyorum. Aslında Youtube gibi blogların olduğu bir platform olsa insanlar profil oluşturup kanallara (bloglara) abone olsalar. Ana sayfalarına takip ettikleri ve ilgi alanlarına göre blog gönderileri düşse ne iyi olur. Bir ara böyle siteler aramıştım ama nafile. Güzel bir girişim fikri de olabilir bu arada (:

Bir cevap yazın