25

Yeniden WordPress

Paylaş

Blogumu takip edenler hatırlayacaktır daha önce de bir WordPress’e geçiş denemesi yapmıştım. Fakat oluşan sorunlar ve o zamanki Hosting firmamım yavaşlığından dolayı pişman olmuş yeniden Blogger’e dönmek zorunda kalmıştım. Şimdi ise gerek zaman fazlalığı gerekse de artık Blogger’in bana çok kısıtlı gelmesi sebebi ile WordPress’e geçtim. Hosting’imi aldığım firmamdan da çok memnun kaldım bu sefer ve çok seri çalışan, işlemlerimi de hızlıca yapabildiğim bir hosting’e kavuştum.

Sitemdeki eksikliklerden olan resimlerin hala blogger’den çekilmesi, her yazıya özel seo yapılması gibi işlemleri de bu ara evde kaldığımız için hızlıca yapacağım ve bir kaç ay içinde tamamen yenilenmiş, sanki başlangıçtan beri WordPress’de yer alan bir siteymişçesine hazırlanmış bir blogla karşınızda olacağım. Tabii ki bu süreçte de blogum kapalı kalmayacak ve yazılarım sizlerle olmaya devam edecek. Bu konudaki gelişmeleri de yine zaman zaman blogumda paylaşmaya devam edeceğim.

Geçen sefer geçtiğimde özellikle index kaybı yaşamam da vazgeçmem için en büyük sebeplerdendi fakat geçtiğimiz günlerde yeni alan adıma geçtiğim için zaten indexlerim kaybolmuştu fırsat bu fırsat deyip WordPress’e geçişimi de tamamladım. Tabii tamamladım dediğim lafın gelişi dediğim gibi daha çok geliştireceğim buraları 🙂