Yeniden WordPress - Ali Yatarkalkmaz

Yeniden WordPress

Blogumu takip edenler hatırlayacaktır daha önce de bir WordPress’e geçiş denemesi yapmıştım. Fakat oluşan sorunlar ve o zamanki Hosting firmamım yavaşlığından dolayı pişman olmuş yeniden Blogger’e dönmek zorunda kalmıştım. Şimdi ise gerek zaman fazlalığı gerekse de artık Blogger’in bana çok kısıtlı gelmesi sebebi ile WordPress’e geçtim. Hosting’imi aldığım firmamdan da çok memnun kaldım bu sefer ve çok seri çalışan, işlemlerimi de hızlıca yapabildiğim bir hosting’e kavuştum.

Sitemdeki eksikliklerden olan resimlerin hala blogger’den çekilmesi, her yazıya özel seo yapılması gibi işlemleri de bu ara evde kaldığımız için hızlıca yapacağım ve bir kaç ay içinde tamamen yenilenmiş, sanki başlangıçtan beri WordPress’de yer alan bir siteymişçesine hazırlanmış bir blogla karşınızda olacağım. Tabii ki bu süreçte de blogum kapalı kalmayacak ve yazılarım sizlerle olmaya devam edecek. Bu konudaki gelişmeleri de yine zaman zaman blogumda paylaşmaya devam edeceğim.

Geçen sefer geçtiğimde özellikle index kaybı yaşamam da vazgeçmem için en büyük sebeplerdendi fakat geçtiğimiz günlerde yeni alan adıma geçtiğim için zaten indexlerim kaybolmuştu fırsat bu fırsat deyip WordPress’e geçişimi de tamamladım. Tabii tamamladım dediğim lafın gelişi dediğim gibi daha çok geliştireceğim buraları 🙂

Share

Benzer Yazılarım...

25 Yorum

 1. Hayırlı olsun kardeşim. Ben de mi geçsem şu WordPress’e acaba? 🙂

 2. Deniz dedi ki:

  Hayırlı olsun, hoşgeldiniz aramıza . Blogger’dan sonra cennete düşmüş gibi hissettiriyor WordPress, değil mi 🙂 Gerçi ben bu işlere girdiğimden beri WP kullanıyorum ama Blogger üzerinde de çalışmalarım olduğundan, sistemin sıkıntılarını, yetersizliklerini biliyorum. Daha iyisi çıkana kadar WordPress’ten kolay kolay vazgeçmem sanırım.
  Tekrar hayırlı olsun. Kolaylıklar diliyorum size.

  • aliytrklkmz dedi ki:

   Çok teşekkür ederim öncelikle yorumunuz için. Şimdi Blogger’i de bıraktım diye çamur atmış gibi olmayayım hala yeni başlayan birine ya da ben uğraşmak istemiyorum diyen birine önerim Blogger olur 🙂 Ama WordPress’de özellikle eklenti desteği bile yeterli bir sebep geçmek için.

 3. Samet dedi ki:

  Hayırlı olsun birçok yönden wp daha üstün Blogger’a göre .

  • Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

   Çok teşekkür ederim yorumunuz için 🙂 Ben de o sebeple geçtim biraz tek sıkıntım 490 tane yazı ile geçmeye çalışmak oldu hala çoğu yazıda sorun var onları düzeltmeye çalışıyorum 🙂

 4. Tuna dedi ki:

  Merhaba, ben de sizin gibi kişisel deneyimlerimi, filmmdizi önerilerimi ve bloglar hakkında bildiklerimi anlattığım bir blog açmak istiyorum. Lakin nadıl bir kitleye ulaşabilirim bilmiyorum. Sizin günlük tıklanlamalarınız ne kadar? Bilgi verebilir misiniz?

  • Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

   Tabii ki bir blog olduğum içni dğeişiyor. Yeni yazım geldiğinde sosyal medyada da paylaştığım içib yazı paylaştığım günler çok fazla oluyor ama ortalamaya vuracak olursak günde 1000-1500 görüntüleme alıyorum. Tekilde de bunun 5’te, 6’da biri gibi bir orana geliyor 🙂

 5. Onur dedi ki:

  WordPress bazen biraz zahmetli ama o zahmete değdiğini düşünüyorum.

  Ben de sekiz yıldır kendi WordPress’imdeyim. Onun öncesinde iki sene de WordPress.com geçmişim var. 🙂

 6. Nargileci dedi ki:

  Hayırlı olsun. Blog konusunda wordpress gerçekten güzel bir sistem.

 7. Web sitenizin teması bir öncekiyle aynı gibi ama bu da güzel başarılar

 8. Ege dedi ki:

  Temanızı çok beğendim, yalnız blog yazmaktan başka bir planınız yoksa Ghost.org’u araştırın, gerçekten çok güzel bir CMS. Medium’a benziyor. Kişisel sitemde onu kullanıyorum.

 9. Eğitimci dedi ki:

  Güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler.

 10. İlhan PALABIYIK dedi ki:

  WordPress gerçekten çok gelişmiş bir yazılım. Gerekli optimizasyonlar iyi sağlandığı sürece vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum.

 1. 11 Nisan 2020

  […] takip edenler bilecektir bir kaç gün önce Blogger’den WordPress’e geçtim. Bende bu geçiş sürecinde yaşadıklarımı, Blogger’den buraya gelince olumlu ve olumsuz […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir