0

Yazılarda Özgünlüğün Önemi

Paylaş

aliytrklkmz resim

  Özgünlüğün ne olduğuyla, nasıl özgün olunabileceği ile ilgili bir çok yazı yazdım. İnternette de bu konu ile ilgili bir çok yazı var. Fakat buna rağmen bir çok kişi hala kopyala-yağıştır yaparak başkalarının içeriğini kullanıyor. Bu nedenle yeni bir site açacak kişi de “bende kopyala yapıştır yapsam ne olur ki?” sorusunu aklına getiriyor. Fakat bunu düşünmeden önce özgünlüğün neden önemli olduğuna hep birlikte bakalım;
  1. En önemli sebep arama motorları. Arama motorları özgün içeriğe fazlasıyla önem veriyor ve herkeste olmayan gerçekten farklılık sunan yazıları üst sıralara taşıyorlar. Sitemize gelen kullanıcıların büyük kısmınında arama motorlarından geldiği düşünülünce bu bile tek başına yeterli bir sebep oluyor.
  2. Kullanıcılar her yerde bulabileceği içerikten çok farklı içerikler sunan siteleri tercih ediyor. Özellikle de konu hakkında detaylı bilgi istiyorsa bu konuda bulabileceği kaynak azalıyor. Özgün içerik sunan siteler ise burada bir adım öne çıkıyor.
  3. Bir diğer önemli sebep ise tanınmak. Eğer herkesin sunduğunu sunarsanız insanlar sizin yerinize daha bilindik yerleri tercih ederler. Ama bilinenden farklı içerik üretir. Özgünlüğünüz ile insanlara farklıyı sunarsanız insanlarda bir konu hakkında yeniden araştırma yapmak istediklerinde size uğrayacaktır.
Özgün yazı yazmanın arama motorları üzerindeki etkisinin yanında hem kullanıcıyı çekmek hem de çektiğiniz kullanıcıyı siteye bağlamak için önemlidir. Özgün içerik üretmeniz size kazandıracağı en büyük fayda ise kısa sürede hızla gelişmek olacaktır. Hem arama motorları sizi hızla üste taşıyacak hemde kullanıcıların aklında sizin yazılarınızın ayrı bir yeri olacaktır.