0

Yazacak Konu Bulmak

Paylaş
 Bir çok kişi yazacak yazı bulamamaktan şikayet ediyor. Fakat yazacak onu bulamamanın en büyük sorunu okumamak. Durduğumuz yerde bize ilham gelerek bu konu hakkında yazayım dememiz çok zordur. Yeni konular bulmak için ilk olarak yapmamız gereken farklı blogları okumak olmalıdır. Okuduğumuz bloglardaki yazıların aynısını kopyalamamaya dikkat etmeli sadece bizde bir fikir oluşturmasını sağlamalıyız. Bunun yanı sıra gezerken, işte, okulda kısaca her yerde etrafımıza dikkatle bakmalıyız. Gördüğümüz her şeyi not almalıyız, karşılaştığımız yeni şeyleri incelemeliyiz daha sonra bu bilgileri derleyerek bunlardan neler çıkarabileceğimizi bulmalıyız. Tüm bunları yaparken bu konu hakkında daha çok bilgi edinmek için internet gibi kaynaklardan da yararlanmalıyız.
  Eğer bunları yaptığımız halde artık konu bulmakta zorluk çekiyorsak yaptığımız işlerde biraz farklılıklar aramaya başlamalıyız. Örneğin sadece kendi hayatımızı yazıyor ve konu bittiyse yeni bir format bulabiliriz. Örneğin hayatımızın yanında okuduğumuz kitapları, gittiğimiz yerleri de paylaşabiliriz. Tabii bunu yaparken de sitemizi ilk açtığımız formata çok aykırı bir içerikle devam etmememiz olacaktır. Hayatımızı paylaşırken birden bilgisayar ile ilgili yazılar paylaşmaya başlarsak bu kötü sonuçlar da doğurabilir ve okurlarımızı kaybedebiliriz.
  Bir diğer yapabileceğiniz eylem ise misafir yazarlıktır. Misafir yazarların yazdıkları hem size düşünmek için zaman tanıyacak hemde onun yazısı size fikirler sunacaktır. Bunların hepsini yapmak da size konu konusunda bir sıkıntı bırakmayacaktır.