21

Yaz Mimi

Paylaş

Yaz Mimi
Erhan Abi  yazısında beni de mimlemiş bende uzun süredir de mim yazmadığım için bu fırsatı değerlendirmek istedim ve uzun bir aradan sonra yeni bir mim yazısı ile karşınızdayım. Öncelikle buradan Erhan Abi’ye beni de unutmayıp yazısında mimlediği için teşekkür edeyim 🙂  Bu sefer ki mimimiz konusu “yaz”.

 

1- Yaz mı Kış mı?

Kesinlikle kış. Yazın sıcağını çekmek bana göre değil. Kış dediğin güzeldir. En fazla bir kaç kat kalın giyinirsin soğuk moğuk kalmaz. Yaz öyle mi en ince tişört bile basıyor insanı. Kalabalık saatlerde otobüsleri, kapalı basık alanları hiç söylemiyorum bile.

Kışın sadece camdan izlenen karın yağması bile bence kışı sevmek için tek başına yeterli bir sebep 🙂

2- Hayalindeki tatil neresi, neden?

Hayalimdeki tatil yerini isim olarak yazamayacağım çünkü isim olarak bilinen her yer insan dolu. Tatil benim için onlarca, yüzlerce belki binlerce insanla yan yana olmak değil maalesef. En fazla 3-5 insan olan, mümkün ise ufak bir göl kenarında, tahtadan yapılmış etrafı ağaçlarla çevrili, ufak bir bahçesi bulunan  bir yerde değil tatilimi ömrümü bile geçirebilirim sanırım:) Hee unutmadan kapıda bir tane de sevimli bir köpek olursa muhteşem olur.

3- Tatil hakkındaki en büyük beklentin nedir?

Biran önce bitmesi 🙂 Tatillerin süresi uzadıkça bana sıkıcı gelmeye başlıyor. İyi hoş dinlendik de eee bir yerde de sonun gelsin ama ya. Aylarca süren tatil mi olur?

4- Sınırsız bir bütçen olsa, bunu nasıl kullanırdın?

Karşı apartmandan 3 tane daire .. şaka şaka 🙂 Sınırsız bütçe olduğuna göre yatırım yapmama veya bir yerlerden para kazanmaya ihtiyacım yok sanırım. Yukarıda tarif ettiğim evi alır, güzel bir bilgisayar alır ve orada yaşardım. Unutmadan önceki mimlerde de söylediğim hep hayalim olan bir Mercedes’i de kapıma çekerdim. Her ne kadar o doğanın güzelliğini söndürecek olsa da bir hayalimi gerçekleştirirdim. Geriye kalan parayı da günlük ihtiyaçlarım ve yemek için kullanırdım. Düşündüm de çok da sınırsız paraya ihtiyacım yokmuş aslında 🙂

5- Unutamadığınız bir tatil anınız var mı?

🙁 Maalesef yok. Daha gerçi 19 yıldır dünya üzerimde olduğumu düşünürsek belki ileri de güzel bir anım olur. Olursa da kaç yıl geçmiş olursa olsun blogum aktif olursa unutmayacağım ve bu yazıyı güncelleyip anımı ekleyeceğim 🙂

6- Yazın yapmaktan en keyif aldığınız aktivite nedir?

Kitap okumak, ders çalışmak, test çözmek değil tabii ki 🙂  (Biliyorum kitap okumalıyız ama her insanın kusuru olur bir türlü düzenli olarak kitap okumaya alışamadım. 🙁 ) Bilgisayarım ile vakit geçirmek, bloguma zaman ayırmak, arkadaşlarımla bir şeyler yapmak, YouTube’de dolaşmak, sevdiğim konular ile ilgili yeni bilgiler edinip ileride yapmayı planladığım meslekler için kendimi geliştirmek sadece yazın değil her zaman yapmaktan hoşlandığım aktiviteler.
Yazıma isim isim blog yazarı arkadaşlarımı, abilerimi ve ablalarımı etiketlemek istemiyorum. Kimisinin işi olabiliyor geri dönemiyor buda hem onun için hem de benim için sorun oluyor. Bu nedenle katılmak isteyen herkesi buradan davet ediyorum 🙂