Wordpress'e Geçmekten Neden Vazgeçtim? - Ali Yatarkalkmaz

WordPress’e Geçmekten Neden Vazgeçtim?

 

Wordpress'e Geçmekten Neden Vazgeçtim?

WordPress’e geçmek için büyük bir çaba sarf edip haftalardır uğraşıyordum fakat gördüm ki 420 Yazı olup 3 yıllık bir blog olunca Blogger’den WordPress’e geçmek hiç de kolay olmuyormuş.  Özellikle resimler ve etiketler konusunu halletmek neredeyse imkansız oluyor. Her türlü aktarma aracını denemiş olsam da  tam düzgün aktarabilen hiç bir yazılım çıkmadı. Özellikle resimler konusunda büyük bir sıkıntı oluştu. 420 yazıda toplam 600’ün üstünde resmi de tek tek yeniden düzenlemek açıkçası bana fazla geldi ve bu macerayı daha fazla uzatmadan yeniden Blogger’e döndüm.

Neden WordPress’e Geçmiştim?

Yazarlık yaptığım bütün siteler WordPress kullanıyor. Bu nedenle WordPress konusunda kendimi biraz daha geliştirmek istemiştim. Bunun dışında üyelik sistemi ve eklentiler konusunda da WordPress’in çok önde olmasından dolayı geçiş yapacaktım. Fakat bundan vazgeçtim ve yeniden Blogger’e döndüm. Kendimi geliştirmek için de Aldığım Hosting’e birde kimsenin bilmediği bir domainimi bağladım ve çalışmalarıma orada devam edeceğim. Fakat o siteme hiç bir zaman paylaşmayacağım yani tamamen benim oyun parkurum olacak. 🙂

Bundan Sonra Ne Yapacağım?

Bundan sonra gördüm ki farklı bir platform artık benin için imkansız bu nedenle Blogger’i olabildiğince geliştirerek devam edeceğim. Blogumda çok daha farklı kategorilerde yazı oluşturmaya başlayacağım, çok daha hızlı açılan, çok daha fazla içerik olan, içeriklerin kalitesi artmış olan bir blog ile sizlerle yazılarımı paylaşmaya devam edeceğim 🙂
Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

 1. Sen paylaş biz okuyalım 😀

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Teşekkür ederim 🙂

 3. Blogsavar dedi ki:

  Paylaşım sayısı fazla olan kişilere tavsiye etmiyoruz . WordPress'e sıfırdan başlamak iyidir.

 4. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Bende tecrübe ederek öğrenmiş oldum bunu. Teşekkür ederim yorumunuz için.

 5. İsmail Durcan dedi ki:

  Geçiş gerçekten baya zahmetli benim işlerimden kaynaklı da olarak neredeyse hafta Tekno Mercek kullanım dışı kaldı. Ama bloggerdan aldığımın çok çok fazlasını alıyorum ve çok kullanışlı.

 6. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Yazarlık yaptığım diğer sitelerde de denemelerimi yaptığım WordPress sitemde de hala büyük bir farklılık göremedim açıkçası 🙂 Yorumunuz için teşekkür ederim ederim.

 7. Samet AYDIN dedi ki:

  alışamamıştım görünüme zaten iyi oldu iyi 😀

 8. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  🙂 beğenen birini görmek güzel:) yorumunuz için teşekkür ederim.

 9. Profesör dedi ki:

  Hocam resimlerde ne gibi bir sıkıntı oldu.Bloggerdaki resimler wp görünmedi mi?

 10. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Ama sayfada ya da kategorilerde vb resimler görünmedi. Tek tek tüm yazılara girip resimleri snippet olarak seçmem gerekti. Kategori mantığı da farklı olduğu için WordPress de hiç bir kategorim çıkmadı hepsi WordPress e etiket olarak geçti kategorileri yeniden düzenlemem gerekti.

 11. Profesör dedi ki:

  Tamam hocam teşekkürler. Anladığı kadarıyla etiketleri ve resimleri tek tek eklemem gerekecek.

 12. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Ne demek:) Evet maalesef öyle oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir