Webde Adsense Geliri Artırma Yolları - Ali Yatarkalkmaz

Webde Adsense Geliri Artırma Yolları

   Google Adsense onayı almanız ne kadar zor olduğundan önceki yazılarımda bahsetmiştim. Hatta onay almak için neler yapabileceğinize Adsense Onayı İçin İpuçları adlı yazımda da değinmiştim. Fakat Google Adsense’den onay almak ile her şey bitmiyor. Daha büyük bir sorun başlıyor ki o da kazanç sağlamak. YouTube’de işler biraz daha kolay olsa da webde maalesef tıklamalar çok az ve tıklama başına gelirler de çok düşük. Tüm bunlar da yayıncıların çok az kazanmasına hatta kazanamamasına neden oluyor.

Peki Google Adsense gelirimizi artırmanın hiç bir yolu yok mu? Tabii ki var fakat bu yollara geçmeden önce şunu belirtmem lazım ki internette bize şu kadar verin size çok kazandıralım, şöyle yapalım sitenizi böyle uçuralım diyen çoğu insanın yalancı olduğunu çoğunun geçersiz tıklamalar ile anlık olarak gelirinizi artırdığını ki bunun da Google için yasak olduğunu. Bu sebep ile hesabınızın kapatılabileceğini unutmayın. Şimdi geçelim yasak olmayan yollar ile nasıl gelirimizi artırabileceğimize;

1) Reklam Yerleşimi:

İlk olarak yapabileceğiniz tabii ki reklamı düzgün bir yere yerleştirmeniz. Bunun için sitenizin üst kısmında logonuzun yanında bir yer varsa buraya ekleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde yazı aralarına veya altlarına da reklam eklemeniz hem kullanıcıyı fazla rahatsız etmeyecektir hem de size en çok gelir getiren (çok görüleceği için) kısımlar olacaktır.

2) Reklam Engelleyicisi Uyarısı:

Yapabileceğiniz bir diğer uyarıda AdBlock adı verilen uygulamalar için bir uyarı koymaktır. AdBlock kullanan kişilere “Tek reklam kaynağımız reklamlar. Lütfen Adblok’u devre dışı bırakın” gibi bir uyarı koymanızda işe yarayacaktır. Fakat bu uyarıyı abartıp AdBlock’u devre dışı bırakmasanız siteye giremezsiniz de demeyin. Aksi halde kullanıcılar sitenizi terk edecek ve siz gelir elde etme uğruna elinizdekinden de olacaksınızdır.

3) Mobil İçin Reklamlar:

Mobil cihazlar için sayfa düzeyinde (sabit/ yer paylaşımlı veya vinyet) reklamlar kullanabilirsiniz. Bunun sayesinde hem reklamınız mobilden giren kullanıcıların kullanımını etkilemeyecek hem de siz reklamınızı en iyi şekilde göstermiş olacaksınız.
Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

 1. ReHiTu dedi ki:

  Ben artık otomatik reklamları kullanıyorum. Faydasını da gördüm açıkçası. Tavsiye ederim.

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Bu yazıyı paylaştığım gün itibari ile birisinin geçersiz tıklaması nedeni ile maalesef Google Adsense hesabım kapatıldı. Ben artık istesem de kullanamayacağım. :/

 3. ReHiTu dedi ki:

  Aaa çok şaşırdım ve üzüldüm. 10 senedirskullanırom böyle bir şey yaşamadım. İtiraz et. Direkt kapattılar mı yoksa askıya mı aldılar?

 4. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Kapattılar. İtirazda bulundum bakalım sonuç bekliyorum :/

 5. Arlina Design dedi ki:

  Evet, artık Adsense'den onay almak eskisi kadar kolay değil.

 6. Açıkcası Adsense gelirleriyle devasa tutarlar kazananların sadece çok büyük portallar, 10 yıllık çok yazarlı bloglar v.b. olduğunu düşünüyorum. Adsense sadece Google denetiminden geçmiş bir site olmayı tescilliyor ancak gelir amaçlı bir avantajı yok bence minik bloglar için hele türkçe içerikle…Geçmiş olsun bu arada, umarım hesabınızı geri kurtarabilmişsinizdir. Adsense in böyle savunma bile almadan hesabı çat diye kapatması da bence çok sert bir uygulama. Yazarlar mağdur olabiliyor işte böyle…Selamlarımla

 7. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Yorumunuz için teşekkür ederim. Maalesef itirazım kabul edilmedi. 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir