0

Web Siteniz Yayınlanmaya Hazır Mı?

Paylaş

aliytrklkmz resim

    1)   Sitenizin hosting ve domaini hazır mı?
Evet
(10 puan)
Hayır
(0puan)
    2) Sitenizin içeriğine karar verdiniz mi?
Evet
(10 puan)
Hayır
(0puan
    3) Hangi platformu kullanacağınıza karar verdiniz mi? (wordpres, blogger vb)
 Evet

(10 puan)

 Hayır

(0puan

    4) Logonuzu yaptınız mı?
 Evet

(10 puan)

 Hayır

(0puan

    5) Örnek yazılarınız hazır mı?
 Evet

(10 puan)

 Hayır

(0puan

    6) Temanızı seçtiniz mi?
 Evet

(10 puan)

 Hayır

(0puan

60 Puan: Siteyi açmaya hazırsınız.
50 Puan: Ufak eksikleriniz olsa da siteyi açmaya hazırsınız.
40 Puan: Biraz daha zaman verip bir iki sorunu halledip siteyi açmanız daha iyi olur.
30 Puan: Çok sayıda eksiğiniz var. Yapmanız gerekenleri bir daha gözden geçirin.
20-10 Puan: Siteyi açmaya çok uzaksınız.

1) Sitenizin Hosting Ve Domaini Hazır Mı?

Sitenizi hangi hosting firmasında barındıracağınıza karar vermeniz çok önemli. Bunun yanında alan adınızın da ne olacağına karar vermeniz çok önemli. Bu iki adımı gerçekleştirmeden zaten site kurmayı düşünmeyin bile.

2) Sitenizin İçeriğine Karar Verdiniz Mi?

Hangi konuda yazacağınızı seçmeniz çok önemli. Bir siteyi açayım da ne yazacağıma sonra karar veririm diye düşünüp siteyi açarsanız büyük bir boşluğa düşer ve düzenli bir sistem oturtamazsınız. Bu nedenle hangi konuda yazacağınızı siteyi açmadan karar verin.

3) Hangi Platformu Kullanacağınıza Karar Verdiniz Mi?

WordPress mi? Blogger mi? Joomla mı? yada diğerleri mi? Buna karar vermeden site açma aşamasına geçmeyin. Çünkü seçtiğiniz hostinginizin açacağınız platform ile uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Hangi platformu kullanacağınızı seçin bu platform hakkında genel bir bilgi edinin ve sitenizi öyle açın.

4) Logonuzu Seçtiniz Mi?

Her ne kadar önemsiz ve küçük bir sorun gibi olsa da logo seçimi en önemli konulardan biri. Sitenizi açmadan bir logo belirlemeniz size büyük bir adım öne taşıyacaktır. Logonun neden önemli olduğunu ise Buradan okuyabilirsiniz.

5) Örnek Yazılarınız Hazır Mı?

İlk olarak sitenizin ilk aylarında sitenin teknik işleri ile uğraşacağınızdan yazı yazacak zaman bulamaya bilirsiniz. Bu nedenle sitenizi açmadan ilk aydan yazacağınız yazıları planlamanız ve bunları hazırda bekletmeniz çok önemli. Yine yazı yazarken neleri hatalı yaptığınızı görmek için bu örnek yazıları arkadaşlarınıza, ailenize vb gösterip hatta Facebook gruplarında vb paylaşıp fikir almanız da gelişiminizi hızlandıracaktır.

 

6) Temanızı Seçtiniz Mi?

Temasız bir site ile yola başlamak istemezsiniz herhalde. İlk gelen okuyucularımızı bembeyaz bir ara yüz ile karışlamak pek hoş olmayacaktır. Bu nedenle sitenizde kullanacağınız temaya sitenizi açmadan karar verin.