Video: Windows 11 Kurulumu - Ali Yatarkalkmaz

Video: Windows 11 Kurulumu

Windows 11’in 5 Ekimde çıkacağı duyuruldu. Bende Windows 11 kurulumunu nasıl yapacağınızı anlatmak istedim. İlk olarak Windows 11’in iso dosyasını indirmeniz gerekmekte. Bu adresten outlook (veya hotmail) hesabınız ile oturum açarak bu iso dosyasını indirebilirsiniz. Şu anda asıl sürümün yayınlanmadığını sadece beta yani deneme sürümünün olduğunu belirteyim. 5 Ekimde Windows 11’in çıkması ile asıl sürümlerde yayınlanacak ve videoda anlatıldığı gibi kurulum yapabilirsiniz. Daha sonra indirdiğiniz dosyayı buradaki rehberi kullanarak bir USB belleğe yazdırmanız gerekiyor. Şimdi geçelim Windows 11 kurulumuna.

Dikkat: Kuruluma başlamadan önce rehberi baştan sonra bir kez okumanızı öneririm.

Dikkat2: Bu rehberde temiz kurulum ya da halk arasında bilinen tabir ile format atmak anlatılmıştır. Yükseltme seçeneği anlatılmamıştır. Bu nedenle Windows 11’i kurmak tüm verilerinizi silecektir. Bu nedenle mutlaka Windows 11 (ya da herhangi bir işletim sistemi) kurmadan önce önemli dosyalarınız yedeğini alınız.

1- İlk olarak iso dosyasını yazdırdığınız usb belleği bilgisayarınıza takın.

2- Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve boot tuşuna basın.

==> Bilgisayarınızın boot tuşu markasına ve modeline göre değişiklik gösterebilir. ESC, F1, F2, Delete (del) tuşlarından birisi olabilir. Bunu öğrenmek için bilgisayarınızın kullanım kılavuzuna bakabilir veya Google üzerinden bilgisayarınız markası modelini yazıp sonuna da boot tuşu yazıp (örnek Asus n550jk boot tuşu) aratarak bulabilirsiniz.

3- Daha sonra boot tuşuna bastığınızda karşınıza birden fazla seçenek gelecek. Burada içinde Windows 11 olan iso dosyamıza klavyemizin ok tuşlarını kullanarak geliyoruz ve enter’e basıyoruz.

4- Kurulum:

Kurulum videosuna aşağıdaki YouTube linkinden gidebilirsiniz.

https://youtu.be/qSkQL4vDMuA

Share

Benzer Yazılarım...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir