22

Uzun Zamandır Neden Yazmıyorum?

Paylaş
Uzun Zamandır Neden Yazmıyorum?
Uzun Zamandır Neden Yazmıyorum?

Blogumun doğum tarihi olan 1 Ocak’da yazdığım “Blogum 5 yaşında” yazısından sonra 2 aydır yeni yazı yazmıyordum. Açıkçası ara ara yazma isteği gelse de bu kısa sürüyordu ve bir türlü kendimi toparlayıp blogum için yeni içerik üretemiyordum. Bugün kısaca uzun zamandır neden yazmıyorum? Bundan bahsetmek istiyorum.

Uzun Zamandır Neden Yazmıyorum?

Aslında bunun bir değil birden çok sebebi var. Birincisi blogumu eskiden beri takip edenlerin bileceği gibi, blogumda banner reklam kullanmıyorum. Yani maddi olarak blogumdan bir beklentim yok. Tek beklentim birilerinin yazılarımı okuması, onlara bir iki cümlelik de olsa yorumlar bırakması. Fakat son zamanlarda yazılı içeriğe olan ilgi git gide azaldığı, gelen yorum sayısı düştüğü, uzun uzun emekler vererek verdiğim yazılarım okunmadığı için hevesim kırılıyordu. Yazmayı bırakmama neden olan en büyük sebep bu. İkinci sebep ise üniversitenin son yılında olmam ve ders yükünün fazla olması.

Yeniden Yazmaya Başlayacak Mıyım? Neden Yeniden Döndüm?

Buna kısaca cevap verecek olursak evet yeniden yazmaya başlayacağım. Zaten blogumu tamamen bırakmak gibi bir niyetim yoktu. Röportajlar serime dün gelen yeni röportajda bana bir blogum olduğunu hatırlattı ve yeniden dönmem için bir ortam hazırlamış oldu. Eski düzenime tekrar döneceğim. Bu bağlamda bloguma her hafta en az bir yazı ekleyeceğim.

Sizden İsteğim

Sizden tek istediğim başta da belirtiğim gibi maddi bir beklentim olmadığından yorumlarınızla, okumalarınızla bloguma destek olmanız. 5 Yıldır ayakta tuttuğum blogumun nice 5 yıllara gitmesini çok istiyorum. Bunun için de sizlerden tek beklentim okuduğunuz yazılarıma kısa da olsa bir yorum yapmanız.