0

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc000007b) Hatası Çözümü

Paylaş

 

Bu hata bir çok sebepten çıkmış olabilir. Aşağıda en çok karşılaşılan sorunlar ve bunların nasıl çözüleceğini derledim.

1) Net Framework İle ilgili sorunlar:
Net framewok’un dosyaları silinir veya zarar görürse bu sorunla karşılaşma olasılığınız yüksek çözüm yolu ise Net framework’u yeniden kurmak.

2)Yama, Crack vb. Araçların Kurulması:
En çok karşılaşılan sorunlardan biride budur. Kurduğunuz bu tür içerikler oyun dosyalarına zarar verir ve açılmamasına sebep olabilir. Bu yüzden bu tür uygulamaları kurmamanızı ve kullanmamanızı öneririm.

3)Uygulamanın Eksik Yada Hatalı Kurulması:
Uygulamayı kurarken bir sorun oluşmuş olabilir bu nedenle uygulamayı veya oyunu kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Eğer uygulamayı veya oyunu cd’den kuruyorsanız cd çizilmiş olabilir bu nedenle uygulamayı başka bir yol ile kurmayı denemek de sorunu çözebilir.

4)Microsoft Visual c++2010 İle İlgili Sorunlar:
Aynı 1. madde de olduğu gibi Visual c++’nın dosyalarına da zarar gelmiş veya silinmiş olabilir.  Çözüm yolu da yine aynı 1. madde de ki gibi Visual c++ 2010’u yeniden kurmak.

5)DirectX’i Yüklemek:
Bilgisayarınızda DirectX yoksa veya dosyalarına bir zarar geldiyse DirectX’in uygulamanız için gerekli olan sürümünü bulup kurmanız sorununuzu çözecektir.

Dikkat: Lütfen yukarıda önerdiğim DirectX gibi, Net framework gibi program ve uygulamalrı resmi üreticisinin sitesinden indiriniz. Başka sitelerden indirmek başka sorunlara yol açabilir.