Telefonunuzu Hızlandırma Yolları - Ali Yatarkalkmaz

Telefonunuzu Hızlandırma Yolları

     Telefonumuzun gün geçtikçe yavaşlaması günümüzde ki en büyük Telefonunuzu Hızlandırma Yollarısorunlarımızdan birisi. Telefonların fiyatının inanılmaz artması nedeniyle de yenisi almamız ve bu yavaşlıktan kurtulmamız pek mümkün olmuyor.  Bu nedenle de telefonumuzda ufak tefek yapacaklarımız ile telefonumuzu hızlandırabiliriz.

1) Gereksiz Uygulamaları Silin:

Arka planda çalışan onlarca gereksiz uygulama telefonunuzu yavaşlatan en büyük etmenlerden biri. Bu nedenle kullanmadığınız uygulamaları seçip bunları temizlemeniz en başta ve en kolay olarak yapabileceğiniz eylemdir.

2) Launcher Kullanın:

Çoğu basit launcher telefonunuzun kendi arayüzünden çok daha hafiftir. Bu nedenle en azından temel geçişlerde vb bir hızlanma göreceksiniz bunun yanınızda raminize de daha az yükleneceği için farklı işlemler için daha çok ram alanınız kalmış olacaktır.

3)Animasyonları Kapatın:

Telefonunuzun geçiş animasyonlarını, uygulama kapatma açma animasyonlarını kapatın. Bunlar özellikle ram kullanımını büyük oranda azaltacaktır.

4) Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın:

Siz fark etmeseniz de bir çok uygulama arka planda çalışıp telefonunuzu yavaşlatmakta. Bu tür uygulamları kapatırsanız telefonunuz size kalır ve bu nedenle en azından kullandığınız uygulamaya daha çok alan kalacağı için performans artışı görülecektir.

5) Telefonunuzu Sıfırlayın:

Telefonunuzu uzun zamandır kullanıyorsanız ve artık iyice yavaşladıysa yedeklerinizi alıp telefonunuzu sıfırlamanız en etkili çözüm olacaktır.  Böylelikle hem gereksiz uygulamalardan, hem gereksiz dosyalardan, hem arka planda çalışan uygulamalardan kurtulmuş olursunuz.

Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

 1. Ekale dedi ki:

  Geçen sinirlenip instagramı bile silecektim ama kıyamadım doğrusu 😀

 2. Momentos dedi ki:

  Yararlı bilgilendirme.. elinize sağlık.

 3. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Bazen aynı sinirle bende karşılaşmıyor değilim 🙂

 4. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  İşinize yaramasına sevindim. Yorumunuz için teşekkür ederim.

 5. ReHiTu dedi ki:

  Launcher tavsiyesi alabilir miyim?

 6. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Kesinlikle Microsoft Launcher'i öneririm abi. Çok hızlı çalışıyor, iki – üç parmak ile yapabildiğin kombinasyonlar ile büyük kolalık sağlıyor. Ana ekranından güncel haberlerini görme, takvimini yönetme imkanı tanıyor. Bunun yanında bilgisayarında da Windows 10 kullanıyorsan o an telefonunda açık olan sekmeyi bilgisayarına taşıma imkanı sunuyor.
  Tek eksiği çok görselliği ağır basan bir uygulama değil. Görsel olarak çok bir beklentin yoksa bence mutlaka bir şans ver derim abi 🙂

 7. ReHiTu dedi ki:

  Bu Launcher'ları kaldırması ayrı bir dert! Kaldırdığında kırıntılar bırakıyor mu cihazda Microsoft Launcher?

 8. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Hiç bir şeyi kalmıyor abi. Sadece duvar kağıdı kalıyor ki onları da Bing'den çekiyor genelde çok güzel oluyorlar kalmasını istersin. (Tabii duvar kağıdını değiştirmeyi şu anda olanı kullanırsan o da kalmıyor.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir