0

Telefonunuzu Hızlandırma Yolları

Paylaş

     Telefonumuzun gün geçtikçe yavaşlaması günümüzde ki en büyük Telefonunuzu Hızlandırma Yollarısorunlarımızdan birisi. Telefonların fiyatının inanılmaz artması nedeniyle de yenisi almamız ve bu yavaşlıktan kurtulmamız pek mümkün olmuyor.  Bu nedenle de telefonumuzda ufak tefek yapacaklarımız ile telefonumuzu hızlandırabiliriz.

1) Gereksiz Uygulamaları Silin:

Arka planda çalışan onlarca gereksiz uygulama telefonunuzu yavaşlatan en büyük etmenlerden biri. Bu nedenle kullanmadığınız uygulamaları seçip bunları temizlemeniz en başta ve en kolay olarak yapabileceğiniz eylemdir.

2) Launcher Kullanın:

Çoğu basit launcher telefonunuzun kendi arayüzünden çok daha hafiftir. Bu nedenle en azından temel geçişlerde vb bir hızlanma göreceksiniz bunun yanınızda raminize de daha az yükleneceği için farklı işlemler için daha çok ram alanınız kalmış olacaktır.

3)Animasyonları Kapatın:

Telefonunuzun geçiş animasyonlarını, uygulama kapatma açma animasyonlarını kapatın. Bunlar özellikle ram kullanımını büyük oranda azaltacaktır.

4) Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın:

Siz fark etmeseniz de bir çok uygulama arka planda çalışıp telefonunuzu yavaşlatmakta. Bu tür uygulamları kapatırsanız telefonunuz size kalır ve bu nedenle en azından kullandığınız uygulamaya daha çok alan kalacağı için performans artışı görülecektir.

5) Telefonunuzu Sıfırlayın:

Telefonunuzu uzun zamandır kullanıyorsanız ve artık iyice yavaşladıysa yedeklerinizi alıp telefonunuzu sıfırlamanız en etkili çözüm olacaktır.  Böylelikle hem gereksiz uygulamalardan, hem gereksiz dosyalardan, hem arka planda çalışan uygulamalardan kurtulmuş olursunuz.