0

Telefonun Şarjının Hızlı Bitmesi Nasıl Engellenir?

Paylaş
Telefonlarda Güvenlik Açısından YapılabileceklerGittikçe hayatımızda büyük bir yer kaplamaya başlayan telefonların şarjı da gittikçe daha büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Telefonların hızla gelişmesi şarj problemini de beraberinde getirdi. Her ne kadar telefonlar ile birlikte piller de gelişse de telefonları kullanım süremizin de artmasıyla pillerimiz yetmemeye hatta çoğu durumda şarjımız bir günü çıkarmamaya başladı. Bunun karşısında ise yapabileceğimiz bir kaç ufak yöntem var bunlar;
  1. Kullanmadığımız zamanlarda bluettoth, wifi, mobil veri, gps vb gibi kablosuz iletişim ağlarını kapatmak.
  2. Ekran parlaklığını otomatik yapmayın. Çoğu zaman bu pili daha uzun süre götürür diye düşünülse de telefonunuzun sensörü sürekli çalışacağından bu pil süresini kısaltır.
  3. Titreşimi gerekmedikçe kullanmamak pil ömrünüzün uzamasına fayda sağlayacaktır.
  4. Ekran parlaklığınızı kısmak pilinizi korumanın en büyük yollarından birisidir.
  5. Arka planda çalışan uygulamaları kısıtlamak da bir diğer yapabileceğiniz eylemdir.
Bunların yanında yapabileceğiniz bir kaç daha işlem olsa da en fazla işe yarayacak yöntemler bunlardır. Tabii şunu da unutmamak gerekir ki eğer gereğinden fazla telefonumuzu kullanıyorsak bu da pilimizin hızla bitmesine sebep olacaktır. Bu nedenle telefonumuzu aşırı çok kullanmamaya da özen göstermeliyiz. Eğer telefonumuzu sıkça kullanmak zorunda kalıyor ve şarjının yetmesini sağlayamıyorsak bunun içinde en iyi yöntem bir powerbank (taşınabilir şarj cihazı) almak olacaktır.