0

Telefonumuza Aksesuar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Paylaş
Telefonumuza Aksesuar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Günümüzde akıllı telefon kullanımı hızlı bir şekilde artmakta. Buna bağlı olarak bu sektör için geliştirilen araçların da kullanımı hızla büyümekte. Fakat fiyatı binlerce lirayı bulan telefonumuza aksesuar alırken oldukça dikkatli olmalıyız. Aksi halde başımıza çok büyük masraflar çıkabilir.

1) Şarj Kablosu Alırken Neden Dikkat Etmeliyiz?

Sık sık kaybolan veya kopan bir parça olan şarj kablosu aslında çok önemli. Eğer kalitesiz bir kablo alırsak özellikle bilgisayarımız üzerinde bağlantı yaparken sıkıntılar çıkabilir. Kaliteli kablolarda sorun olmaz iken kalitesizlerde veri aktarımı yapılamayabilir.  İkinci sorun ise tabii ki kötü kabloların çabuk kopması ve telefonumuzun girişine tam oturmaması. Telefonumuzun şarj girişine tam oturmayan kablo da soketimize zarar verebilir.

2)Şarj Cihazı Alırken Neden Dikkat Etmeliyiz?

Tabii ki en önemli parçalardan biride şarj cihazları. Kalitesiz şarj cihazları telefonumuza, bataryamıza zarar verebilir. Aşırı kalitesiz olanlar yangına bile yol açabilir. Bu nedenle özellikle şarj aleti alırken mutlaka kaliteli bir ürün almaya mümkün ise telefonunuzun kendi üreticisinin şarj aletini almaya özen gösterin.

3)Taşınabilir Şarj Aleti Alırken Neden Dikkat Etmeliyiz?

Şarj aleti kadar önemli olan ürünlerden biri de taşınabilir şarj cihazları bu tür cihazlar eğer kalitesiz üretilirlerse telefonumuza veya batarayamıza zarar verebilirler. Daha da önemlisi bu cihazların içinde kullanılan piller kalitesiz ise şarj esnasına patlayabilir ve buda yaralanmalara yol açabilir.

4)Otg Kablosu Alırken Neden Dikkat Etmeliyiz?

Piyasa da bir çok otg kablosu bulunmakta açıkçası bu konuda çok da para vermek istemiyorsanız ortalama bir fiyata çok iyi ürünler bulmak mümkün. Otg kablosu alırken kablo kalitesine ve telefon girişine tam uygun olmasına dikkat etmeniz yeterli.

5)Kılıf ve Ekran Koruyucu Alırken Neden Dikkat Etmeliyiz?

Piyasada bir çok kılıf ve ekran koruyucu bulunmakta. Fakat kaliteli bir ürün almazsak isek telefonumuz korunuyor sanırken en ufak bir kazada ekranımız kırılabilir veya kasası çizilebilir. Bu nedenle telefonumuzu iyi ürünlere emanet etmekte fayda var.

6)Araba Veya Motosiklet Tutucu Alırken Neden Dikkat Etmeliyiz?

Bu tür tutuculara tam olarak ne ad veriliyor bilmemekle beraber kalitesiz bir ürün almanız durumunda seyahat sırasında yapışkanın aracınızdan çıkabileceğini ve telefonunuzun ciddi hasarlar alabileceğini biliyorum. Bu nedenle bu tür tutucuları alırken özellikle de motosiklet için motorunuza tam anlamıyla takıldığından emin olduğunuz, telefonu asla bırakmayacak bir ürün almanız faydanıza olacaktır.