0

Telefonum İyi Midir?

Paylaş
Telefonlarda Güvenlik Açısından YapılabileceklerGeçtiğimiz aylarda Bilgisayarım iyi midir? adında bir yazı yazmıştım fakat baktım ki günümüzde telefonlar bilgisayarlardan daha çok alınıyor aynı yazının telefon versiyonunu da yazmaya karar verdim. Fakat yazıya başlamadan önce söylemem gerekir ki eğer telefonunuz size yetiyorsa iyidir. Size yeten bir cihazın daha fazlasını almak gereksiz masraf olacaktır.

Telefonum İyi Midir?

Teknolojiler geliştikçe telefonlarda hızla gelişti günümüzde bilgisayar fiyatına satılan telefonlar var bizde hızla gelişen bu telefonlar karşısında acaba benim telefonumda iyi midir? Bunların yanında benimki de iş görür mü diye kendimize sormadan edemiyoruz. Bazen forumlarda, gruplarda sorup seninki çok kötü vb cevaplar bile aldığımız oluyor. Ama bence bu cevaplar yanlış. Çünkü herkesin kullanımı aynı değil. Bu nedenle bu soruyu başkalarına değil kendimize sormalıyız. Telefonumuz bize ne kadar yetiyor buna bakmalıyız eğer telefon bizim ihtiyaçlarımızı karşılıyorsa yeterlidir. Daha fazlası ilk başta da yazdığım gibi gereksiz bir masraf olur?

Peki Telefonum Bana Yetiyor Mu?

Bu sorunun cevabı da yine kendimizde eğer arkadaşımız veya herhangi bir tanıdığımızda gördüğümüz ve gerçekten oynamak istediğimiz oyunu telefonumuzun mağazasında arayınca bu öğe cihazınızla uyumsuz diyorsa o zaman yetmemeye başlamış demektir. Veya bir siteye girerken bile dakikalarca beklememiz gerekiyorsa yine yetmemeye başlamıştır. Ama oyun oynatıyor, tüm video vb açıyor, internette rahatça dolaşmanıza yetiyor ve uygulamalarınızı sorunsuzca kaldırıyorsa o zmaan yeterlidir.