0

Telefonlar ve Fiyatları

Paylaş

Yazıma başlamadan şunu bildireyim ki bunlar tamamen kendi Telefonlar ve Fiyatlarıgörüşümdür. Bu nedenle siz farklı düşünüyor olabilir veya bazı kısımlarında hatalı bilgiler vermiş olabilirim. Yorumlarınız ile siz de kendi düşüncelerinizi bildirebilir, yanlış olan kısımları düzeltebilirsiniz 🙂

Günümüzde telefonlar maalesef 7000-8000₺ seviyelerine geldi. Hatta  10.000₺’li rakamları bile duymaya başladık. Bir kaç yıl öncesinin amiral gemisi alabildiğimiz fiyatlara şimdi orta sınıf telefon bile alamıyor ve maalesef bu fiyatları da uygun buluyoruz.  Bunların başlıca sebepleri bildiğimiz gibi yüksek vergiler ve bunun yanında yüksek döviz kurları. Şu anda da bunlar için tabii ki bizim elimizden gelecek çok bir şey yok. En fazla yapabileceğimiz ikinci el telefonlara yönelmemiz olabilir.

Bunun yanında telefon almada önce ihtiyaçlarımızı tam belirlemek ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini belirlemek için Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Telefon Alırken Neler Yapmamalıyız? adlı yazılarıma bakabilirsiniz.

Bu Fiyatlara Telefon Alınır Mı?

Bana soracak olursanız bu fiyatlara kesinlikle telefon alınmaz. Evet telefonlar yüksek teknoloji ürünler fakat bu fiyata alınacak bir bilgisayar ile çok daha fazlasını yapabiliyorken, bu fiyata evimizin beyaz eşya ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayabiliyorken sadece bir telefona bu kadar para bağlamak doğru olmaz. Hele bir de 36-48 ay gibi çok uzun süreli taksitlerle veya bankadan kredi vb çekerek asla alınmaz. Bu fiyata telefon almak için bence belli bir gelir düzeyinin üstünde olmak, temel ihtiyaçlarınızı tamamen karşılayıp üstüne para artırabiliyorsanız almanız en doğrusu olacaktır. Temel ihtiyaçlarınızdan kısıp böyle bir telefona yönelmeniz sizi her anlamda zorlayacaktır.