2

Spam Mail Nedir? Nasıl Kurtulunur?

Paylaş

spam mailSpam Mail Nedir?

Spam mail adından da anlaşılabileceği gibi istenmeyen e-maillere verilen isimdir. Gereksiz reklamlar, abone olmadığınız halde sitelerden gelen bildirimler, dolandırıcılık mailleri bunlara dahil edilebilir.

Spam Maillerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

 

  1. Gelen maillerin altında e-posta aboneliğini iptal etme butonu vardır. Çoğu spam mailde  bu buton çalışmasa da denemekte fayda var.
  2. Antivirüsler artık spam maillerle de savaşıyor. Bu nedenle antivirüs kullanıyorsanız spam mail filtresini açmayı unutmayın.
  3. Saçma sapan bir siteye kayıt olmak zorundaysanız ve buradan spam mail geleceği belli ise tek kullanımlık e-mail adresi alıp bunu kullanabilirsiniz.
  4. Spam olduğunu bildiğiniz epostaları engelli listenize ekleyin.
  5. Spam mailleri şikayet edin.
Spam mailler e-mail yaygınlaştığından beri başımıza bela olan bir durum ve net olarak da bir kurtulma yolu yok. Bir e-postayı engellesek bile aynı kişiler onlarca farklı e-mailden gelmeye devam etmekte bu nedenle e-postamızı bilmediğimiz yerler ile paylaşmamak yapacaklarımızın başında geliyor. Yine internet üzerinde text olarak paylaşmamak da yapabileceğimiz en önemli bir diğer şey. Çünkü spam mailciler internet üzerini sürekli tarıyor ve text biçimindeki e-postaları listelerine ekleyip bunlara sürekli spam posta yolluyorlar. Özellikle blog yazarları, internet site yöneticileri, e-ticaret yöneticileri istemese de bunu paylaşmak zorunda kalıyor. Bu durumda da direk e-postanızı paylaşma yerine bir iletişim formu kullanmanız karınıza olacaktır.