Spam Mail Nedir? Nasıl Kurtulunur? - Ali Yatarkalkmaz

Spam Mail Nedir? Nasıl Kurtulunur?

spam mailSpam Mail Nedir?

Spam mail adından da anlaşılabileceği gibi istenmeyen e-maillere verilen isimdir. Gereksiz reklamlar, abone olmadığınız halde sitelerden gelen bildirimler, dolandırıcılık mailleri bunlara dahil edilebilir.

Spam Maillerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

 

 1. Gelen maillerin altında e-posta aboneliğini iptal etme butonu vardır. Çoğu spam mailde  bu buton çalışmasa da denemekte fayda var.
 2. Antivirüsler artık spam maillerle de savaşıyor. Bu nedenle antivirüs kullanıyorsanız spam mail filtresini açmayı unutmayın.
 3. Saçma sapan bir siteye kayıt olmak zorundaysanız ve buradan spam mail geleceği belli ise tek kullanımlık e-mail adresi alıp bunu kullanabilirsiniz.
 4. Spam olduğunu bildiğiniz epostaları engelli listenize ekleyin.
 5. Spam mailleri şikayet edin.
Spam mailler e-mail yaygınlaştığından beri başımıza bela olan bir durum ve net olarak da bir kurtulma yolu yok. Bir e-postayı engellesek bile aynı kişiler onlarca farklı e-mailden gelmeye devam etmekte bu nedenle e-postamızı bilmediğimiz yerler ile paylaşmamak yapacaklarımızın başında geliyor. Yine internet üzerinde text olarak paylaşmamak da yapabileceğimiz en önemli bir diğer şey. Çünkü spam mailciler internet üzerini sürekli tarıyor ve text biçimindeki e-postaları listelerine ekleyip bunlara sürekli spam posta yolluyorlar. Özellikle blog yazarları, internet site yöneticileri, e-ticaret yöneticileri istemese de bunu paylaşmak zorunda kalıyor. Bu durumda da direk e-postanızı paylaşma yerine bir iletişim formu kullanmanız karınıza olacaktır.

 

Share

Benzer Yazılarım...

2 Yorum

 1. Onur dedi ki:

  İletişim formu yerine yorum bölümü ekliyorum.

  Böylelikle sorulacak sorular genel konularsa, tekrar tekrar cevaplamak zorunda kalınmıyor. Özel bilgi içeren bir mesajsa zaten onaylamadan silinebiliyor. Ardından mesaj sahibine e-posta üzerinden dönüş yapıyorum.

  Yeni tarzım ”Ne kadar az eklenti, o kadar hızlı blog”.

  Hız demişken, sitendeki hız deneyimi çok iyi. Adeta kendi bilgisayarımda geziniyor gibi.

  • Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

   Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Önceki WordPress geçişimde maalesef hosting firmam çok kötü idi o yüzden baya pişman olmuştum. Bu sefer o yüzden hem firma seçiminde baya dikkatli oldum hem de hızlı olması için elimden geleni yapmaya çalıştım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir