0

Sosyal Medyanın Okunmaya Etkisi

Paylaş
  Bir kaç gün önce yazdığım Linuxe Geçmek için Sebepler adlı yazımın her zamanki kadar okunmasını beklerken yazıyı sosyal medya sitelerinin birisinde ki bir grupta paylaştım. Yazım normalden kat be kat okunup ilk başlarda yazdığım yazıları geçerek en çok okunanlar listesine eklendi. Buradan bir sonuç çıkardım ki yazıyı sosyal medyada doğru grupta paylaşmak yazınızın okunma sayısını 2-2.5 kat artırıyor.
  Buradan çıkarılacak sonuç bana göre reklam için çok para harcıyamıyorsak ufak paralar vermek yerine sosyal medyada doğru bir plan ile yazılarımızı paylaşırsak çok daha etkili bir reklam olacaktır. Dün gelen kullanıcı sayısına baktığımda bu sonuca ulaştım. Bu nedenle sitemize verdiğimiz özeni sosyal medyaya da gösterirsek yazılarımızın kat be kat daha fazla okunduğunu görürüz.
  Sosyal medya bir çok reklam kaynağından çok daha iyi bir ortam ve çok daha fazla sayıda kullanıcıyı bize sunuyor. Biz de bu büyük ortamda doğru gruplarda doğru yazılarımızı paylaşarak hiç uğraşmadan gerçekten yazımızın okunmasını sağlar hemde gerçekten yazıyı işine yarayacak biri tarafından okunduğunu bilmiş oluruz.