Sosyal Medyanın Okunmaya Etkisi - Ali Yatarkalkmaz

Sosyal Medyanın Okunmaya Etkisi

  Bir kaç gün önce yazdığım Linuxe Geçmek için Sebepler adlı yazımın her zamanki kadar okunmasını beklerken yazıyı sosyal medya sitelerinin birisinde ki bir grupta paylaştım. Yazım normalden kat be kat okunup ilk başlarda yazdığım yazıları geçerek en çok okunanlar listesine eklendi. Buradan bir sonuç çıkardım ki yazıyı sosyal medyada doğru grupta paylaşmak yazınızın okunma sayısını 2-2.5 kat artırıyor.
  Buradan çıkarılacak sonuç bana göre reklam için çok para harcıyamıyorsak ufak paralar vermek yerine sosyal medyada doğru bir plan ile yazılarımızı paylaşırsak çok daha etkili bir reklam olacaktır. Dün gelen kullanıcı sayısına baktığımda bu sonuca ulaştım. Bu nedenle sitemize verdiğimiz özeni sosyal medyaya da gösterirsek yazılarımızın kat be kat daha fazla okunduğunu görürüz.
  Sosyal medya bir çok reklam kaynağından çok daha iyi bir ortam ve çok daha fazla sayıda kullanıcıyı bize sunuyor. Biz de bu büyük ortamda doğru gruplarda doğru yazılarımızı paylaşarak hiç uğraşmadan gerçekten yazımızın okunmasını sağlar hemde gerçekten yazıyı işine yarayacak biri tarafından okunduğunu bilmiş oluruz.

 

Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

  1. MAVİANNE dedi ki:

    PEK DE AYNI FİKİRDE DEĞİLİM BLOG YAZIMI İNSTAGRAMDA PAYLAŞTIĞIMDA profildeki lİNKE BİLE tıklamıyor artık insanlar beğenip geçmek kolaycılığı yapıyorlar malesef
    eski blog okurlarını arar olduk

  2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

    İnstagram'da sadece kendi takipçilerinize ulaşabildiğiniz için tıklamanın az olması normal. Yazılarınızı Twitterde hastagler ile veya Facebook gruplarında paylaşırsanız etkiyi görebilirsiniz. Paylaşırken de yazınız ile ilgili gruplarda paylaşmak bu sayıyı artıracaktır.
    Zaten İnstagram bir fotoğraf uygulaması, ona böyle link özelliğin gelmesi en büyük saçmalık bana göre. Bir resim uygulaması dışında her özelliğe sahip bir platform oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir