0

Sitemizin Bilinirliğini Nasıl Artırırız?

Paylaş

aliytrklkmz resimSitemizin çok tıklanması ve gelişmesi için sitemizin bilinilirliği ok önemli bir husus. Sitemiz ne kadar çok kişi tarafından bilinir ve tanınırsa devamlı kullanıcımız da o kadar fazla olur ve bu da hızlı bir gelişme için bize büyük katkı sağlar. Peki ya bilinilirliğimizi nasıl sağlarız?  Bunun için yapabileceğimiz bir kaç adım var bunlardan başlıcaları;

  1. Sosyal medyayı aktif olarak kullanın.
  2. Başka bloglarda konuk yazarlık vb gibi işler yapın.
  3. İçeriğinizi geliştirin. Özgün yazılar yazın.
  4. Seo çalışmalarınızı eksiksiz yapın.
  5. Bütçeniz varsa reklam verin. Yoksa veya siteniz için böyle bir yatırım yapmayı şimdilik düşünmüyorsanız Ücretsiz reklam olur mu? adlı yazımı da okuyabilirsiniz.
  6. Arkadaş çevrenizde sitenizi duyurabilirsiniz.
Site bilinirliği deyince çok da çağrışım yapmasa da aklımızda olan siteleri bir düşünürsek ara ara buralara hiç bir sebep yokken bile girdiğimizi görürüz. Bu nedenle sitenizin ismini insanların kulaklarına işlerseniz onlar da ara ara sitenizi ziyaret eder ve ilgi çekici, özgün yazılarınız olursa bunları okumaktan büyük bir zevk alırlar. Bu sayede hem kullanıcı kazanırsınız hem de insanların sitenizi çok tıklaması ve uzun süre sitenizde kalmasını sağlamış olursunuz.