0

Sitemizde Yazı Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Paylaş
Yazı yazarken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var. Bende bunlardan en önemli olanlarına değinmeye çalışacağım.
  1. Yazınızın uzunluğu: Yazınız çok uzun ya da kısa olmamalı ideal olmalı çok kısa olması pek bilgi içermeyeceğinden, çok uzun olması da insanları sıkacağından dolayı ideal bir uzunlukta olmalı.
  2. Renklerin kullanımı: Tamamen siyah bir yazı veya çok renkli bir yazı da yine kullanıcıların sıkılmasına neden olabilir. Bu yüzden renk kullanımına da dikkat etmeliyiz.
  3. Seo uyumu: Yazımız da gerek anahtar kelimeler, gerekse meta açıklamalar eklemeye özen gösterelim bunlar her ne kadar kullanıcılar ile ilgili olmasa da Google gibi arama motorları için önemlidir.
  4. Özgün bir yazı olması: Yazımızın başka bir yerden alınmış olması zaten baştan kaybetmemize yol açar. Bu yüzden bağımsız ve özgün bir yazı yazmalıyız. Başka yerlerden yardım alsak da yazımızı tamamen kendi görüşlerimiz ile yoğurmalı ve başka bir yerde bulunamayacak bir içerik haline getirmeliyiz.
  5. Konu: En önemli noktalardan biri de bu. Yazımızın konusunu iyi belirlemeliyiz. Çok eskide kalmış bir konuyu veya internet ortamında çok bulunan bir yazı yazmak yerine daha az bulunan, gündemde yeri olan ve kullanıcılar tarafından aranan yazılar yazmak okuma sayısını artıracaktır. Tabii ki bunun neticesinde kullanıcımız da artacaktır.