0

Sitemizde Yazdığımız Yazıların Kalitesini Nasıl Artırırız?

Paylaş
  Gerek bir blogumuz olsun gerekse normal bir sitemiz olsun kullanıcıların ilk dikkat edeceği yazılarımız olacaktır. Tüm kullanıcılar siteye girer girmez asıl amaçları olan konunun nasıl anlatıldığı ve hangi kelimelerin kullanıldığına dikkat etmek olacaktır. Bu nedenle eğer yazılarımızı yazarken kelimelerimizi iyi seçersek bu okuyucuyu etkilememizi sağlayacaktır.
  Bu nedenlerden ötürü yazımızın kalitesini her geçen gün daha ileriye taşıyarak okuyucunun da dikkatini çekmeyi başarabiliriz. Bu nedenle;
  1. Dil bilgisi kurallarına dikkat etmeli,
  2. Etkileyici kelimeler kullanmalı,
  3. Yazılar ile alakalı resimler kullanmalı,
  4. Sıkça yazılar yazmalı,
  5. Anlatımın yalın ve sade olmasına (tabii site içeriğimize göre) özen göstermeli,
  6. Tekrardan kaçınmalı,
  7. Kısa ama etkili cümleler kurmalı,
  8. Okuyucuyu sıkmamalı,
  9. Başka bloglar okumalı,
  10. Noktalama işaretlerine dikkat etmeliyiz.
Bunları yapmak kullanıcılara bizim yazımıza ne kadar önem verdiğimizi, ne kadar özen ile yazdığımızı görecek ve bunun karşılığında içeriğimizi beğenecektir. İçeriklerimiz ne kadar zor anlaşılır olur ne kadar akıcılıktan uzak bir anlatım ile yazılırsa okuyucu sıkılacak ve yazımızın tamamını okumadan çıkacaktır. Bu nedenle sürekli yazı yazarak ve diğer blogları okuyarak yazı kalitemizi artırmalıyız. Eğer bu maddelere dikkat edersek kendimiz de göreceğiz ki blogumuzda veya sitemizde  önceki yazdığımız yazılar ile son yazdığımız yazılar arasında büyük bir fark olup son yazılarımız çok daha okunaklı, çok daha açıklayıcı olacak ve okuyucuya istediğini sunacaktır.