0

Sitem 2 Yaşında

Paylaş

2016’ın ilk gününde (01.01.2016) açtığım blogum bugün itibari ile 2 yaşına girmiş bulunmakta. İki yıl dile az gelse de bu iki yılda yüzlerce yazı yazdım, onlarca yorum aldım, blogum yüzbinlerce kez okundu. Tabii ben her yorumda,her yazım okunduğunda ilk gün ki mutlulukla yazmaya devam ettim. Yazdığım her yazıda ilk gün gibi özendim. Bundan sonra da aynı özenle yazmaya devam edeceğim.

Geçen Yıla Hızlı Bir Bakış

 

Sitem 2 Yaşında

 

2017’den 2018’e kadar blogum içinde benim içinde bir çok değişiklik ve yenilik oldu. Sitem için değişenler tabii ki yeni teması ve logosu oldu.  Bunun yanında tabii ki hızla artan okunma sayısı ve bunla doğru orantılı olarak yükselen Alexa sıralaması da onun için iyi yönde değişikler oldu. Bunların yanında 2017’de sitem Google Adsense onayı aldı ve bu nedenle sitemde ufak tefek reklamlar göstermeye başladım.
Benim hayatımda ise değişen en büyük şey liseyi bitirip üniversiteye başlamam oldu. Geçen sene YGS-LYS gibi iki zorlu sınavım olduğu için bloguma çok da ilgi göstermemiş sadece ufak tefek yenilikler yaparak yoluma devam etmiş çok da farklı şeyler sunamamıştım. Bundan sonra ise bloguma biraz daha fazla zaman ayırıp onunla daha fazla ilgilenmeye çalışacağım.

 

Yeni Yılda Yapacaklarım

  Sitemde son 3-4 aydır 7 günde 1 yazı yazmaya çalışıyorum ve arada aksaklıklar olsa da düzenli bir şekilde bunu yapıyorum. Yeni yılda da bu şekilde devam etmeyi planlıyorum. Bunun yanında daha görsel yazılar yazmayı ve yazı kalitemi daha da artırmayı planlıyorum. Geçen sene de söyleyip yapamadığım gibi bu sene de hala videolu içerikler üretme fikrini düşünüyor ama hala ne zaman uygulamaya geçireceğimi bilmiyorum. En kısa zamanda bu fikrimi de uygulamaya geçirmeye çalışacağım.
Bir kaç yeni site açma fikri de uzun süredir aklımda bu fikirlerimi de uzun uzun değerlendirip içlerinden bazılarını da bu yıl hayata geçirmeyi planlıyorum.

Blogum İle İlgili Neler İsterdim?

Blogumun 100 bin görüntülemeyi geçmesi en çok istediklerimden biriydi ve bu yıl bu gerçekleşti fakat görüntülenmem bu kadar olmuşken hala 122 yorum olması beni çok üzüyor. Bu nedenle çok daha fazla sayıda yorumumun olmasını isterdim.

Kısa Kısa İstatistikler

Toplam yorum sayısı: 122
Toplam yazı sayısı: 257 (bu yazı dahil 🙂 )
En çok okunan yazım:  Cs go nasıl konuşulur? adlı yazım oldu.
En az okunan yazım: Konuk yazarlık nedir? adlı yazım oldu.

En çok yorum gelen yazım: Yepyeni bir yolculuğa merhaba! isimli sitemin ilk yazısı oldu.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Sitem 1 yaşına daha  girerken biz de yepyeni bir yıla giriyoruz. Yeni yılın hepinize sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim. YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.