13

Site İçi (On Page) Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Paylaş
Site İçi Seo Nedir?

Site İçi (On Page) Seo Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusu özellikle yeni blog açan kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan birisi oluyor. Web sitesi içerisinde yaptığımız arama motorlarına yönelik tüm çalışmaları site içi (on page) seo olarak nitelendirebiliriz. Site içi seo tüm sayfalarda tek tek yapılmalı ve tüm sayfalar arama motorlarına doğru şekilde tanıtılmalıdır. Bu hem sayfada hazırlanan içeriğin düzenlenmesi hem de html kodlarının düzenlemesi ile olur.

Site İçi (On Page) Nasıl Yapılır?

  1. Sitenizin hızını optimize etmeli. Sitenizi yavaşlatan kod ve eklentilerden kurtulmalısınız.
  2. Yazılarınızın başlığını ve alt başlıklarını düzgün olarak ayarlayın.
  3. Meta açıklamaları eklemeyi unutmayın, yazılarınızın meta açıklamalarını doldurun.
  4. Yazılarınızda site içi ve dışı linkler kullanın.
  5. Yazılarınızda kullandığınız görselleri ve diğer çoklu ortam öğelerini optimize edin.
  6. Url yapılarınızı düzenleyin.

Site İçi (On Page) Seonun Önemi Nedir?

Site içi seo yazılarınızın ve sayfalarınızın başta Google olmak üzere arama motorlarına tanıtılması için önemlidir. Arama motorları yazınızın ne olduğunu anlarsa arama sonuçlarında yükselme ve ilk sayfalarda çıkma ihtimalinizi artırır. Bu nedenle Seo kurallarına dikkat ederek sayfalarınızı oluşturmalı ve arama motorları ile iyi geçinmeye çalışmalısınız. Bunun yanında Alexa vb gibi sıralamalarda çıkmak ve sponsor içeriklerinizi yükseltmek için de seo çalışması yapmanızın önemi büyüktür. Bu nedenle seo çalışmalarınızı aksatmadan yapın veya profesyonel bir firmaya yaptırın. 🙂

Site İçi Seo Başkasına Yaptırılmalı Mı?

Burada aslında cevabı verecek olan sizsiniz. Kendi seomu kendim yapacak kadar bilgi edinmeye ve yapmaya zamanım var mı? Yok mu? sorusunu sormalı ve bu cevabınıza göre karar vermelisiniz. Tabii ki bunu sizin yerinize yapacak bir çok firma var. Bu nedenle zamanınız yoksa bunlara işinizi emanet edebilirsiniz. Ama zamanınız varsa mutlaka araştırmanızı ve kendinizin yapmasını öneririm, böylelikle hem bir işi başarmış olmanın verdiği mutluluğu yaşamış hem de günümüzde çok popüler olan bir konuyu öğrenmiş olacaksınız. Bu nedenle gerek bu yazım gerekse de Google’de Site İçi (On Page) Seo Nedir? Nasıl Yapılır? adlı aramalarınızda karşınıza çıkacak diğer sonuçlardan faydalanarak sitenizin seo çalışmalarını yapabilirsiniz.