0

Site Hitimiz Nasıl Artırılır?

Paylaş

site hiti artırma  Siteme Kimse Girmiyor Ne Yapmalıyım? adlı yazım blogumun en çok okunan yazılarından biri oldu bende bu konu hakkında daha ayrıntılı bir bilgi sunmayı ve böylesine çok araştırılan, çok sorun yaşanan konuya bir kez daha değinmeye karar verdim.
Sitemizin kullanıcı sayısını ne kadar artırmaya başara bilirsek sitemizi de bu ölçüde geliştirmemiz mümkün olmakta. Kullanıcı sayımız belli bir düzey altında kalırsa içeriğimiz ne kadar iyi olursa olsun ilerlememiz neredeyse imkansız bir hal alacaktır. Kullanıcısı olmayan bir blogun veya sitenin gelişmesi sadece içerik yönünde kalacak, bu nedenle de özellikle maddi anlamda hiç bir getirisi olmayacaktır. Tüm bu sebeplerden blog yazarlarının ve site sahiplerinin en çok aradığı sorulardan birisi de “site hitimiz nasıl artırılır?” olmuştur.   Sitemizin hitini artırmak için yapabileceğimiz belli başlı işlemler vardır. Bunlar;

  1. Daha kullanışlı bir tema seçmeliyiz.
  2. En son yorumlar, en çok okunan yazılarım, benzer yazılarım gibi eklentiler kullanmalısınız.
  3. Ücretli ücretsiz reklamlar yapın.
  4. Başka yerlerde olmayan yazılar paylaşın.
  5. E-psota aboneliği gibi kullanıcıları sitenize çekecek eklentiler kullanın.
  6. Ufak tefek hediyeler verin.
  7. Yalan, asılsız haberler, içerikler paylaşmayın.
  8. Seo çalışmaları yapılabilir.
  9. İnsanların en çok okuduğu konularda yazılabilir.
  10. Az bulunan ama çok aranan konularda yazılabilir.
Sitemize kullanıcı çekmek aslında çok da zor bir iş değil biraz reklam ve özgün içerikler ile kolaylıkla sitemize kullanıcı çekebiliriz. E-posta aboneliği vb yollar ile sitemize giren kullanıcının tekrar sitemize girmesini sağlayabilir, en çok okunanlar, benzer yazılar vb gibi eklentilerle de giren kullanıcıların sitede geçirdiği süre de artırılabilir. Tabii maddelere de bakacak olursanız hepsinin başında özgünlük olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle özgün olursanız ve düzenli bir şekilde yazı paylaşırsanız kullanıcı elbet sizi bulacaktır.