2

Seo Öğrenmek İçin Yapılabilecekler

Paylaş

Seo çalışması yapmanın bir site için ne kadar önemli olduğunu en az 10-15 yazımda değinmiştim. Yine seo konusunda neler yapılabileceğinden de ufak tefek yazılarım da bahsetmiştim.  Fakat bu sefer gerçek anlamda seo nedir? seo nasıl yapılır? seo konusunda uzman nasıl olunur? gibi bir adım daha ileri gidip bu işte uzmanlaşmak isteyenler için bir yazı hazırlamaya karar verdim.

Neden Seo Öğrenmeliyiz?Seo Öğrenmek İçin Yapılabilecekler

Seo internet dünyasının her alanında karşınıza çıkacak olan bir terim. Seo gerek e-ticaret sitesi olsun, gerek haber sitesi olsun, gerek blog olsun gerekse de forum siteleri için olsun yapılması gereken en önemli noktalardan biri. Tüm bu sebeplerden ötürü seo bilmek sitenizi tüm bu sitelerin önüne geçirecektir. Hatta seo bilginizi geliştirirseniz bu konuda iş bulma imkanınız bile olacaktır. Sadece seo ve sem çalışması yapmak, siteleri arama motorlarında üste taşımak için kurulmuş şirketler bile var. Bu nedenle aman seo ne ya öğrensem ne olacak diye düşünmeyin ve ufak ufak da olsa bu konuda kendinizi geliştirmeye başlayın.

 

Seo öğrenmek için yararlanılabilecek kaynaklar;

  1. Sitemin SEO kategorisindeki yazıları okuyabilirsiniz.
  2. Google’nin tam buradaki seo rehberini okuyabilirsiniz.
  3. Bu konuda yazılmış kitapları alıp okuyabilirsiniz.
  4. Udemy gibi bir siteden video satın alıp veya YouTube’de ki ücretsiz içeriklerden faydalanabilirsiniz.
  5. Bol bol pratik yapabilirsiniz.

Pratik Yapmanın Önemi;

Pratik yapmak her konuda size en iyi öğretmen olacaktır. Seo konusunu da sadece pratik bilgi ile bırakmayın ve uygulamaya dökün. Gidin kendinize bir haber sitesi bir blog bir tane forum sitesi açın ve öğrendiklerinizi burada uygulayın. Böylelikle hem öğrendiklerinizi pekiştirmiş olacak hem de öğrendiklerinizin uygulamada ne kadar işe yaradığınızı görmüş olacaksınız.