1

Seo Nedir?

Paylaş

ampye geçiyorumSeo ile ilgili daha önce onlarca yazı yazdım. Fakat dikkat ettim ki bu konu hakkında genel, tüm bilgilere ulaşılabilecek bir yazım yok. Bende bu yazıda tüm konulara kısa kısa değinmeye karar verdim.

1) Seo Nedir?

Seo arama motoru optimizasyonu anlamına gelir ve en temel amacı ile sitenizin arama motorlarında daha üst sıralara çıkmasını sağlar. Daha ayrıntılı bilgi için Seo nedir? adlı yazıma bakabilirsiniz.

2) Seo Uzmanı Kimdir?

Seo uzmanı seo çalışmaları yapan, bu konuda uzmanlaşmış kişilere verilen isimdir. Kendiniz seo çalışması yapmayı bilmiyorsanız veya çok daha iyi bir seo puanına ulaşmak istiyorsanız bu tür kişilerden yardım alabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Seo Uzmanı Kimdir? adlı yazıma bakabilirsiniz.

3)Meta Tagleri Nelerdir?

Meta tagleri siteniz hakkında arama motorlarına bilgi veren etiketlerdir. Bu etiketler sayesinde arama motorları sitenizi daha çok indeksleyip arama sonuçlarında daha çok çıkarır. Meta tagler hakkında daha fazla bilgiye ve örnek kullanımına Meta Tagler ve Kullanımları adlı yazıma bakabilirsiniz.

4)Backlink Nedir?

Backlink en temel tanımı ile farklı bir sitenin sizin sitenizin linkini paylaşmasıdır. Böylelikle arama motorları o siteyi indekslerken sizin sitenizi de görecek ve o siteden size de gelecektir. Bu da seo çalışması için büyük önem arz eder. Backlink hakkında daha fazla bilgi için Backlink nedir ve Backlink Neden Bu Kadar Önemli adlı yazılarıma bakabilirsiniz.