0

Sd Kart Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Paylaş

Sd Kart Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?Günümüzde telefonlara çıkan uygulamalar artıkça, telefonlarda yapabildiklerimize her geçen gün yeni işler eklendiğinden alan ihtiyacımız da hızla artıyor.  Tabii fotoğraf makinesi vb cihazların da kullanımının artması da bir başka sebep. Bu nedenle sd kart ihtiyacımız doğuyor. Sd kart almak isteyince ise karşımıza yüzlerce seçenek çıkıyor ve hangisini tercih etmemiz gerektiğini tam olarak bilemiyoruz.  Bu nedenle bugün sd kart alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini bildiğimce sizlere aktarmaya çalışacağım.

İlk Olarak Hız Ve Kapasite Belirleme:

Sd kart almaya çıkmadan önce bize kaç gblık bir ürün yeteceğini belirlememiz gerekiyor. Sadece bir kaç müzik ve resim atacaksak içine 8gb bile yeterli ama büyük bir arşivimiz var ve sürekli video vb atacaksak en az 16 ya da 32gb’a bakmamız gerekiyor. Tabii burada telefonumuzun desteklemesi de önemli son çıkan telefonlar en az 64 desteklese de yine de emin olmak en iyisi olacaktır.
Diğeride tabii ki de hız. Yine sadece müziklerimizi koyacaksak class6 bile fazla gelecektir. Ama full hd cideo çekeceksek class 10 bile az gelip, uhs 1 veya 2lilere bakmamız gerekecektir. Bu nedenle ilk olarak ne yapmamız gerektiğini belirleyip buna göre bir hız ve boyutta sd kart seçmeliyiz.

Ek Özellikler Ve Sağlamlık:

Sd kart alırken sağlam olması önemli çünkü içindeki verilerimiz çoğu zaman sd kartan daha önemli oluyor bu nedenle sd kart alırken sağlam bir markadan sağlam bir ürün almaya önem verin. Ayrıca su geçirmezlik, mıknatıs korumalı, sıcaklığa dayanıklı, x ışınına dayanıklılık gibi özellikler de olmasına dikkat etmenizi öneririm. Kullandığımız yere de bağlı olarak bu ek özellikler büyük önem kazanabilir.

Telefon, Tablet Veya Fotoğraf Makinesine Uyumluluk:

İlk başlıkta da söylediğim gibi alacağınız sd kartın cihazınıza uyumlu olması belki de en çok dikkat etmemiz gereken konulardan birisi.

Garanti:

Bir diğer önemli yan da garanti standart olarak 2 yıl garanti sunan ürünler yerine 5 yada 10 yıl garanti sunan ürünleri almanız da iyi oalcaktır. Bu garantiden daha çok ürünün sağlamlığını ve firmanın ürününe olan güceni gösterir.