0

Röportaj #9: Ruhunarenkkat.com

Paylaş

Bu haftadaki röportajımı da Ruhunarenkkat.com blogunun yazarı Kübra Coşkun ile yaptım. Verdiği cevaplar için bir kez daha teşekkür ediyorum :).

Blog Yazmaya Nasıl Başladınız?

Özellikle lise dönemlerinden beri yazmak konusunda çok istekliydim. Birkaç blog denemem olmuş aRöportaj #9: Ruhunarenkkat.comma devam ettirememiştim. Onun yerine hep defterlere, not kağıtlarına yazdım bir süre. Üzerinden yıllar geçti, içimdekileri yazma ve birileriyle paylaşma isteğim sebebiyle de Ruhunarenkkat’ı açtım. 2 senedir de ilk günkü gibi yazıyorum.?

Herkese Blog Yazmayı Önerir Misiniz?

Herkese önermem. Çünkü yazmak gerçekten istek gerektiren bir şey… Bazılarını görüyorum bir hevesle blog yazmaya başlıyorlar, sıkılınca veya bir getirisi bir okuyanı olmadıklarında kısacık süre içinde silinip gidiyorlar. Bu yüzden blog yazarı olmaktan zevk alan, mutluluk duyan ve yazmayı hevesten çok bir tutku olarak görenler yazmalı bence…

Blog Yazarken Karşılaştığınız Sorunlar Nelerdi?

Açıkçası çok bir sorun yaşamadım. Biraz teknik gerektiren konular zorladı diyebilirim. Ama yazarken minik hatalar dışında pek bir şey olmadı, kendi kendime düzelterek öğrendim. Bu açıdan da iyi bir deneyimdi.?

Çevrenizde Başka Blog Yazan Var Mı? 

Çok var.? Hatta birkaçı yakın çevremden… Bazılarını da blog açmaları için bizzat ben teşvik ettim. Bu sayede daha iyi dostluklar kuruluyor, olan dostluklar pekişiyor, fikir alışverişi yapabiliyoruz ve ufacık bir faydamız dokunsa bile bunlar bizim gözümüzde büyük mutluluklar.? En azından benim için böyle.

Yazılarınızı Yazarken Dikkat Ettiklerinizden ve Hazırlığınızdan Kısaca Bahseder Misiniz?


Samimi bir dil kullanıyorum. Bu yüzden denediğim, tecrübe ettiğim veya fikir sahibi olduğum her konu hakkında bir arkadaşıma anlatıyormuş gibi yazmaya özen gösteriyorum. Düz bir makale tarzından kaçınıyorum. Yazarken anlatımıma, yazı öncesinde de konu başlığımla alakalı fotoğraf ve alıntıların önümde hazır bir şekilde bulunmasına dikkat ediyorum. Gerisi de biraz ilham, biraz da müziğin işi. Hepsi bir araya geldiğinde de kolayca renkli yazılar ortaya çıkarıyorum. ?


Kübra Coşkun’a verdiği cevaplardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizde Röportaj vermek isterseniz Buradaki formu kolaylıkla doldurup bana yollayabilirsiniz. Yazınız yayınlandığında sizi e-posta ile bildireceğim 🙂