4

Röportaj #33 neyazayim.com

Paylaş
Röportaj #33 neyazayim.com

Bu haftaki da röportajımı Mehmet Bey ile yaptım. Kendisine verdiği cevaplar için teşekkür ederim ?

1- Blog Yazmaya Ne Zaman Başladınız?

Bir blog sitesi adı altında Mart 2020’de başlasam da, henüz buralardan bihaber şekilde yalnızca defter kalem ilişkisine dayalı, biraz şiirsel, biraz düz yazı tarzında 2008 yıllarına dayanan bir geçmişim olduğunu söyleyebiliriz.

2- Blog Yazmayı Herkese Önerir Misiniz?

Blog yazmayı öncelikle okumayı ve araştırmayı seven herkese öneririm çünkü okumayı ve araştırmayı seven insanlar için uzun soluklu bir blog yolculuğu olacak diye düşünüyorum. Tabi bunların yanında yazmakta bir o kadar önemli 🙂

3- Blog Yazarken Karşılaştığınız Sorunlar Nelerdir?

Sanırım odaklanamamak ile karşılaşıyorum çoğu zaman. Böyle olunca yazının anlam bütünlüğünün dağıldığını düşünüp, içime sinmediği için mecburen ertelemek zorunda kalıyorum yazımı.

4- Çevrenizde Başka Blog Yazan Var Mı?

Evet. Benim de bu platforma geçiş yapmamda öncü olan ve “BİSMİLLAH” konulu yazımda hafiften bahsettiğim, Recep Hilmi TUFAN(Rehitu) kardeşim var.

5- Yazılarınızı Yazarken Dikkat Ettiklerinizden ve Hazırlıklarınızdan Kısaca Bahseder Misiniz?

Bulunduğum her yerde bir konu hakkında başlangıç yapabilirim fakat devamının gelmesi için sessiz bir ortam gerekiyor, bunun için özellikle sabah saatleri evin balkonunda yazıyorum yazılarımı. İçimden gelenleri olduğu gibi aktarmaya dikkat ediyorum çünkü gönülden gelenlerin kalbe tesir edeceğini düşünüyorum.

Mehmet Abiye verdiği cevaplardan ve bloguma zaman ayırdığından dolayı bir kez daha teşekkür ederim 🙂

Eğer sizde röportaj göndermek isterseniz buradaki formu doldurarak kolaylıkla cevaplarınızı bana ulaştırabilirsiniz ?