2

Röportaj #31 www.ekyildiz.co

Paylaş

Bu haftaki da röportajımı Emre Kerim Yıldız ile yaptım. Kendisine verdiği cevaplar için teşekkür ederim ? Röportaj #31 www.ekyildiz.co

1- Blog Yazmaya Ne Zaman Başladınız?

Aslında yaklaşık 10 yıldır kendi kişisel blogumda ve farklı alanlardaki bloglarda yazılar yazıyorum. Ancak düzenli olarak 2016 yılından bu yana kendi blogumda yazmaya devam ediyorum.

 

2- Blog Yazmayı Herkese Önerir Misiniz?

Açıkçası herkese önermem. Blog yazmak sabır ve tecrübe isteyen bir süreçtir. Ne yazık ki bir çok blog yazarı blog yazmayı sadece diğer sitelerde var olan içerikleri kendi sitelerinde de göstermek amacıyla blog yazıyor. Ancak blog demek blog yazarının internetteki kişisel dijital kimliği demektir. Bu yüzden benzersiz olması gerektiğini düşünüyorum. Tabii ki belli başlı konularda benzer içerikler olacak ancak bir blog yazarı bu benzer içerikleri dahi benzersiz hale getirebilmelidir.

 

3- Blog Yazarken Karşılaştığınız Sorunlar Nelerdir?

Özellikle kişisel blogum için içerik üretmekte bazen çok zorlanıyorum. Bir önceki soruda da dediğim gibi bazı içeriklerin benzersiz olması gerektiğini düşündüğümden dolayı bu konuda oldukça hassas davrandığımı düşünüyorum. Bu yüzden içeriklerimi benzersiz hale getirmek ve özgün bir yapıya kavuşturmak için bazı zamanlar çok fazla zorlandığımı söyleyebilirim.

 

4- Çevrenizde Başka Blog Yazan Var Mı?

Benim en büyük eksiklerimden biri de bu sanırım. Çevremde blog yazan kimse ne yazık ki yok. Bu yüzden bazen yalnız olduğumu düşünsem de webmaster forumlarındaki diğer blog yazarı arkadaşları gördükçe kendimi büyük bir topluluğun parçası olduğumu hissetmeye başlıyorum.

 

5- Yazılarınızı Yazarken Dikkat Ettiklerinizden ve Hazırlıklarınızdan Kısaca Bahseder Misiniz?

Dediğim gibi benzersiz içerik üretmek isteğimden dolayı son derece araştırmacı bir yapım var. Bir yazıyı hazırlarken doğru noktalara ne denli değindiğimi görmek istiyorum. Bundan dolayı yazdığım bir yazıyı gerçek verilere ve yönergelere oturtmak istiyorum. Eğer kafama bir konuyu belirlemişsem o konuyu yazmadan önce diğer bloglardan ve farklı internet sitelerinden okuyarak derinlemesine bir araştırma yaparım. Ardından blogumun tarzına uygun içerikleri (fotoğraf, video gibi) araştırır bazen de kendim tasarlarım ve yazmaya başlarım.

 

Bir röportajımızın daha sonuna geldik. Tekrar cevapları için Emre Bey’e teşekkür ediyorum. Eğer sizde röportaj göndermek isterseniz buradaki formu doldurarak kolaylıkla cevaplarınızı bana ulaştırabilirsiniz ?