0

Röportaj #27 Geceninnsesi.blogspot.com

Paylaş

Bu hafta röportajımı da  Yusuf Bey ile yaptım. Kendisine verdiği cevaplar için çok teşekkür ediyorum 🙂

 

Blog yazmaya ne zaman başladınız?

25.05.2019

Blog yazmayı herkese önerir misiniz?

Kesinlikle öneririm.Çünkü blog yazmaya başlayınca etrafında olan bitenden uzaklaşıyorsun ve tamamen o yazıya odaklanıyorsun.Bir hobin oluşuyor.Gelen her yorumu görünce mutlu oluyorsun.Bazen hayata dair derslerde çıkara biliyorsun.

Blog yazarken karşılaştığınız sorunlar nelerdir?

Şu ana kadar çok fazla sorunla karşılaşmadım.Bazen dikkatim dağılıp yazacağım şeyi unutabiliyorum.Benim için tek sorun bu galiba.

Çevrenizde başka blog yazan var mı? 

Maalesef yok.Hatta bir blogumun olduğunu kimse bilmiyor.

Yazılarınızı yazarken dikkat ettiklerinizden ve hazırlıklarınızdan kısaca bahseder misiniz? 

İlk başladığım zamanlarda yazım hatalarına çok fazla dikkat etmezdim ama blogum fazla okunmaya başladığında eleştirilerde geldi ve kendimi bu konuda düzeltim.Anlayacağınız ilk dikkat etiğim şey yazım hataları olur elimden geldiğince hata yapmamaya çalışıyorum.

Yazmaya başlayacağım zaman genellikle başlığa karar  veriyorum ve daha sonra yazmaya başlıyorum.Tabi bu durum değişebiliyor.Yazıyı bitirdikten sonra ilk işim yazıya uygun bir görsel bulmak oluyor.Görsel aramaktan zevk alıyorum bazen görsel aramam çok uzun zaman alabiliyor.Bir keresinde yarım saat boyunca görsel aradığımı bile hatırlıyorum.Görseli de bulduktan sonra bir,iki kez ben okuyorum.Hatalı bir şeyler var mı yok mu diye.Varsa düzeltip daha sonra yayınlıyorum.

 

Tekrar  cevapları için  Yusuf Bey’e teşekkür ediyorum. Eğer sizde röportaj göndermek isterseniz buradaki formu doldurarak kolaylıkla cevaplarınızı bana ulaştırabilirsiniz 🙂