0

Röportaj #19 www.htmlevi.com

Paylaş

Röportaj #19 www.htmlevi.comRöportaj #19 www.htmlevi.com
Bu haftaki röportajımı da
www.htmlevi.com sitesinin yazarı Azad Avşar ile yaptım. Verdiği cevaplardan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum 🙂
Sorular ve cevaplar;

Blog yazmaya ne zaman başladınız? 

Blog yazmaya yaklaşık olarak 2 yıl önce basit HTML kodları paylaşarak başladım. Gün geçtikçe kendimi ve blogumu geliştirdim ve talep edilen eklentiler üzerine yoğunlaştım. Ziyaretçilerimin istekleri doğrultusunda Blogger için tema ve eklenti paylaşmaya başladım. Ve şu an Bloggerlara hizmet veren en popüler siteler arasındayım.

Blog yazmayı herkese önerir misiniz? 

Belli bir konu üzerinden uzman olan veya o konu üzerinde öğrenirken öğretmek isteyen kişilerin blog yazmalarını öneririm.

Blog yazarken karşılaştığınız sorunlar nelerdir? 

Blog yazarken bir türlü tema konusu üzerinde sağlıklı karar veremiyordum. Bulduğum ve kullanıdığım temalar her zaman bana sorun yarattı ama şu an bana göre güzel olan bir tema kullanıyorum ve değiştirmeyide düşünmüyorum.
Bu durum haricinde SEO alanında da pek çok sıkıntı yaşadım fakat bunların üstesinden de geldim. Bu yüzden yeni blog açan arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum.

Çevrenizde başka blog yazan var mı? 

Çevremde aslında pek fazla teknoloji üzerine bilgisi olan fazla kimse yok fakat bana yardımcı olan ve benim kendimi geliştirmemde büyük rol oynayan ve aynı zamanda E – Ticaret üzerinde blog yazan bir abim var.

Yazılarınızı yazarken dikkat ettiklerinizden ve hazırlıklarınızdan kısaca bahseder misiniz? 

Ben yazılarımı hazırlarken özellikle sadeliğe ve anlaşılırlığa çok önem veririm. Lafı fazla dolandırmayı sevmem aynı yazı içerisinde birbirinden alakasız konulara yer vermem ziyaretçilerimin en kısa ve anlaşılır yoldan istedikleri bilgiye ulaşabilmelerine önem veririm.

Tekrar Azad Avşar’a cevapları için teşekkür ediyorum. Eğer sizde röportaj göndermek isterseniz buradaki formu doldurarak kolaylıkla cevaplarınızı bana ulaştırabilirsiniz 🙂