0

Röportaj #17 www.karincha.com

Paylaş

Röportaj #17 www.karincha.com

Bugün ki röportajım da www.karincha.com‘la oldu. Blogun yazarına verdiği cevaplardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Konuyu da daha fazla uzatmadan soru ve cevaplara geçiyorum 🙂

 

Blog yazmaya ne zaman başladınız?Röportaj #17 www.karincha.com

Blog yazmaya çok önceden başlamıştım. 2010 yılıydı galiba. Daha sonra ara vermek zorunda kaldım ve 2018 Ağustos ayında yeniden başladım inşallah da böyle devam eder.

Blog yazmayı herkese önerir misiniz?

Sabırlı, azimli ve yazmaktan zevk alan herkes yapsın derim.

Blog yazarken karşılaştığınız sorunlar nelerdir?

Öncelikle site nasıl kurulur hakkında bilgim yoktu. Ücretsiz blogger temaları buldum onları güncelledim ve yazılar paylaşmaya başladım. Daha sonra Google sıralamalarda üstlere çıkmak için site hızının çok önemli olduğunu öğrendim. Ve benim kullandığım tema çok yavaştı onu değiştirme kararı aldım derken karışıklıklar oldu ve eski blog sitemden vazgeçip yeni bir blog sitesi kurdum. Buna benzer nedenler yüzünden bir çok farklı blogger sitesi açtım ama her biri bir diğerinden daha profesyonel oldu.
İkinci sorunum ise yazılarımı daha fazla insana nasıl ulaştırırım düşüncesi oldu. Anahtar kelimeler, Seo uyumu, Analytic, Sosyal Medya vb. farklı farklı uygulamalarla bağlantılı olduğunu öğrendim ve her birinde kendimi geliştirmeye çalıştım ve hala geliştirmekteyim.

Çevrenizde başka blog yazan var mı?

Hayır yok.

Yazılarınızı yazarken dikkat ettiklerinizden ve hazırlıklarınızdan kısaca bahseder misiniz?

1. Google sayesinde gelecek ziyaretçiler için anahtar kelime araştırması yaparım.
2. Hazırladığım yazıyı paylaşmadan önce ailemden bir kaç kişiye okuturum ve eksikleri gideririm.
Tekrar yazara cevapları için teşekkür ediyorum. Eğer sizde röportaj göndermek isterseniz buradaki formu doldurarak kolaylıkla cevaplarınızı bana ulaştırabilirsiniz 🙂