0

Röportaj #15 Arifozturkk.Blogspot.Com

Paylaş

Bu haftadaki röportajımı da https://arifozturkk.blogspot.com blogunun yazarı  Arif Öztürk
ile yaptım. Verdiği cevaplar için teşekkür ediyorum :). 

Blog Yazmaya Nasıl Başladınız?Röportaj #15 Arifozturkk.Blogspot.Com

Blog yazmaya başlayalı yaklaşık 2.5 sene oluyor. Blog yazmaya nasıl başladığımla alakalı blogumun Hakkımda kısmında kısaca bilgi verdim. Okumayı önemseyen biri olarak zaman zaman çeşitli düşünceler zihnimden geçiyor. Bu düşünceleri rastgele notlar halinde kağıtlara, defterlere yazardım. Yazdıklarımın kimisi kayboldu, kimisini sonradan aradım bulamadım. Böyle bir durum içerisindeyken 2015 senesinin sonlarında tesadüfen milliyet blogu gördüm ve blogu araştırmaya başladım. Bu araştırmanın sonucu olarak bugünkü blogumu açmış oldum. Zihnime düşen düşüncelere artık blogumda paylaşıyorum.

Herkese Blog Yazmayı Önerir Misiniz?

Blog yazmayı özellikle okumayı, yazmayı sevenlere öneririm. Herkes okumayı, yazmayı sevse ama olmuyor. Okuyup yazmayı sevenler blog dünyasında çok şey bulacaklardır. Farklı konularda bilgi edinmek, yeni insanlarla tanışmak, olayları farklı pencerelerden görmek blogun insanlara katacağı faydalardan. Bu sebeple herkesin blog yazmasını, yazmıyorsa bile en azından okumasını tavsiye ederim.

Blog Yazarken Karşılaştığınız Sorunlar Nelerdi?

Blog yazarken ağırlıklı olarak blog teması ile ilgili sorunlar yaşamıştım. Bu konuda neredeyse hiç bilgim yoktu. Bloggerin hazır temalarını kullanıyor, temada farklılıklar yapmaya çalışıyordum. Bu süreç blogda karşılaştığım en yorucu problemdi diyebilirim. Yoğun bir sürecin sonunda tema ayarlarına dair temel şeyleri öğrendim. Şu anda ciddi bir problemim yok. Zaman zaman kısa süreli yoğunluklardan kaynaklı olarak bloga vakit ayıramadığım günler oluyor. Tek problem bu.

Çevrenizde Başka Blog Yazan Var Mı? 

Yakın çevremde blog yazan tandığım yok. Bir dönem blog yazan tanıdıklarım olsa da aktif olarak blog yazmaya devam eden tanıdığım yok.

 

Yazılarınızı Yazarken Dikkat Ettiklerinizden ve Hazırlığınızdan Kısaca Bahseder Misiniz?

Yazılarım genelde spontane gelişen yazılar oluyor. Aklıma bir şeyler geldiği zaman onları not alıyorum. Daha sonra yazım, imla, tutarlılık açılarından yazıyı kontrol ediyorum. Yazıya uygun olabilecek bir görsel bulduktan sonra hazırlığım tamamlanmış oluyor.
Arif Öztürk’e verdiği cevaplardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.