0

Röportaj #14 İdilob.com

Paylaş

Bu haftadaki röportajımı da www.idilob.com blogunun yazarı  İdil Öztürk Başara ile yaptım. Verdiği cevaplar için bir kez daha teşekkür ediyorum :). 


Blog Yazmaya Nasıl Başladınız?Röportaj #14 İdilob.com

Blog yazmaya iş yerimde aldığım sosyal medya eğitiminin ardından başladım.  WordPress bazlı blog açmayı öğrendiğimiz bir ders esnasında blogumun ismi, konusu, amacı hepsi bir anda şekilleniverdi. İlham perisi geldi de diyebiliriz. Tam da bu sırada çok yakın bir arkadaşım;  marka yaratımı, yazı yazma, halkla ilişkiler vs. konularında aslında çok daha başarılı olacağımı önermişti. Böylece nasıl olduğunu ben bile anlayamadan idilob ortaya çıktı.

Herkese Blog Yazmayı Önerir Misiniz?

Herkese değil ama yazı yazmayı, hayatı paylaşmayı seven samimi ve içten kişilere öneririm. Eğer bunu bir para kazanma aracı olarak görüyorlarsa hiç boşuna zamanlarını harcamasınlar çünkü öyle bir şey olmuyor 🙂 Gerçekten de zaman ve emek istiyor. Teknolojiyi takip etmek, seo uyumlu olmak ve bu arada içinden de geldiği gibi yazmak. Benim para kazanmak yada ünlü olmak gibi bir derdim yok ama yazmayı çok seviyorum ve paylaşmayı. O yüzden de blog yazmak bana keyif veriyor.

Blog Yazarken Karşılaştığınız Sorunlar Nelerdi?

Teknoloji ile aram pek iyi olmadığı için genelde teknolojik sorunlar yaşadım.  Bir keresinde bir güncelleme gelmişti ben de düğmeye basıp, güncellemeyi kabul etmiş bulundum. Bütün yazılarım gitti, ortalık bir anda karıştı. Ağlamaklı oldum, ne yapacağımı bilemedim neyse biraz kurcalayıp, sağdan soldan destek aldıktan sonra düzeldi.

Çevrenizde Başka Blog Yazan Var Mı? 

Blog yazan arkadaşlarım var. Sanırım biraz etkim oldu ancak onlar da benim gibi sadece yazı yazmayı sevdikleri için blog yazıyorlar. Yaptığın işi severek yapmak, yaparken keyif almak çok güzel bir şey.

Yazılarınızı Yazarken Dikkat Ettiklerinizden ve Hazırlığınızdan Kısaca Bahseder Misiniz?

Genelde içimden geldiği gibi samimiyetle,  kızımla , ailemle, işimle ilgili yazmaya çalışıyorum. Uzmanlık gerektiren yazılarda mutlaka uzmanından destek almaya çalışıyorum. Özellikle kendi yaşadıklarımı paylaşıp, bu konuda okuyucularımın da fikirlerini ve önerilerini almayı seviyorum. Yazılarımın mümkün olduğunca neşeli olmasını istiyorum. İnsanların yeterince üzüntüsü, derdi varken bizim hayatımızı okurken yüzlerinde bir gülümseme belirmesini yada herkesin aynı hayat gayesi içinde olduğunu fark etmelerini, yalnız olmadıklarını görmelerini istiyorum.


Konular genelde bir anda şekilleniyor bazen bir itiraf yazısı, bazen bir yardım talebi bazen de uzman destekli yazı şeklinde blogda yerini buluyor 🙂


İdil Öztürk Başara’a verdiği cevaplardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizde Röportaj vermek isterseniz Buradaki formu kolaylıkla doldurup bana yollayabilirsiniz. Yazınız yayınlandığında sizi e-posta ile bildireceğim 🙂