0

Röportaj #12 Semih Çelikoğlu

Paylaş

Bu haftadaki röportajımı da  Semih Çelikoğlu ile  ile yaptım. Kendisi şu anda YouTube ile de uğraşıyor kanalına buradan ulaşabilirsiniz. Verdiği cevaplar için bir kez daha teşekkür ediyorum :). 

Blog Yazmaya Nasıl Başladınız?Röportaj #12 Semih Çelikoğlu

Aslına bakarsanız şu an blog yazarlığı yapmıyorum. 2010 ile 2014 yılları arasında www.semihgeziyor.com adlı sayfa üzerinden değişik ülkelerde ve Türkiye’de yapmış olduğum bisiklet turlarını paylaşıyordum. Ancak 2014 yılında bir hata sonucu 4 sene boyunca sitede yüklemiş olduğum içeriğin tamamına yakınını kaybettim. Oldukça moralimi bozan bu olay sonrasında yazmayı bırakıp video paylaşımına yöneldim. O zamandan beri Sonsuz Olasılık adlı youtube kanalı üzerinden paylaşımlarımı sürdürmekteyim.

Herkese Blog Yazmayı Önerir Misiniz?

Oldukça zaman alan bir iş. Ancak yazmayı, paylaşımı, diğer insanlarla etkileşimi seviyorsanız ve zamanınız da varsa neden olmasın ?

Blog Yazarken Karşılaştığınız Sorunlar Nelerdi?

Blog yazdığım dönemdeki en büyük sorunum işin gücün arasında yazmaya zaman bulabilmekti. Şu an youtube üzerinden video paylaşımı da aynı şekilde zaman gerektiriyor.

Çevrenizde Başka Blog Yazan Var Mı? 

Maalesef yok.

Yazılarınızı Yazarken Dikkat Ettiklerinizden ve Hazırlığınızdan Kısaca Bahseder Misiniz?

Gezi yazıları paylaştığım dönemde hangi gezi hakkında yazacaksam o gezi sırasında çekilmiş fotoğraflara bakmak kafamda bütün hikayeyi hatırlamama gezi sırasında hissettiklerimi yazıya dökmeme fazlasıyla yardımcı oluyordu. Bisikletle seyahat ediyor olmam ve yolu sindirerek gitmem de hikayeyi bu kadar kolay hatırlayabilmeme zemin hazırlıyordu diye düşünüyorum.

Semih Çelikoğlu’na verdiği cevaplardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizde Röportaj vermek isterseniz Buradaki formu kolaylıkla doldurup bana yollayabilirsiniz. Yazınız yayınlandığında sizi e-posta ile bildireceğim 🙂