0

Röportaj #10: Morduslerkitapligi.com

Paylaş

Bu haftaki röportajımı da Morduslerkitapligi.com blogunun yazarı Gizem Araz ile yaptım 🙂 . Verdiği cevaplardan dolayı kendisine teşekkür ederim.

 

Blog Yazmaya Nasıl Başladınız?Röportaj #10: Morduslerkitapligi.com

 

Kendimi bildim bileli kitap okumayı çok severim. Okuduğum kitaplar hakkında konuşup fikir paylaşımı yapacağım kişiler arıyordum. Ne yazık ki çevremde kitap okuyan insan sayısı çok azdı. Bundan dolayı sosyal medya platformlarına yönelmiştim. Kitap yorumları paylaşan blogları keşfedince neden ben de blog açıp düşüncelerimi yazmıyorum diye düşündüm ve bloğumu açmaya karar verdim. İlk zamanlarımda sadece kitaplar üzerine yazılar paylaşıyordum fakat şuan çeşitli konulara yer vermeye çalışıyorum. ?

Herkese Blog Yazmayı Önerir Misiniz?

 

Herkese öneremem açıkçası. Neden diye soracak olursanız, blog yazmak göründüğü kadar kolay bir şey değil. Yazıların hazırlık aşaması, duyguları yazıya dökebilmek keyifli olduğu kadar da zorlayıcı aşamalar. Bunun yanında birazda sadakat gerektiriyor. Bir heves ile başlayıp en ufak bir sorunda bırakılacak bir iş değil bence. ?

Blog Yazarken Karşılaştığınız Sorunlar Nelerdi?

 

Teknik konular dışında bir sorunla karşılaşmadım çok şükür ki. Birkaç kez taslak yazımın silindiği oldu. O kadar emek bir anda gittiği için üzücü bir şey ama telafi edilemeyecek bir durum olmadığı için sorun demek istemiyorum. ?

Çevrenizde Başka Blog Yazan Var Mı?

 

Elbette var. Blog açma düşüncesi olan bir arkadaşım ile fikir ve deneyimlerimi paylaşarak onunda aramıza katılmasına yardımcı oldum.  Bloğum sayesinde çok güzel dostluklar da edindim. Bu açıdan blog benim için çok kıymetli.?

Yazılarınızı Yazarken Dikkat Ettiklerinizden ve Hazırlığınızdan Kısaca Bahseder Misiniz?

 

Bu noktada kendi beklentilerimi göz önünde bulunduruyorum açıkçası. Örneğin samimi bir dille yazılan yazıları daha çok sevdiğim için kendim yazarken de üslubumun samimi olmasına dikkat ediyorum. Çoğunlukla kitap, dizi ve film yorumu yazdığım için yazımı hazırlarken spoiler olacak nitelikte bilgiler vermemeye dikkat ediyorum.

Hazırlık olarak kitabımı okuduktan, dizi ya da filmi izledikten sonra biraz araştırma yapıyorum. Haklarında neler yazılmış, neler paylaşılmış. Benim kaçırdığım noktalar var mı kontrol ediyorum. Görsellerle desteklemeyi de sevdiğim için fotoğraf,gif, video araştırması yapıyorum. Bunları tamamladıktan sonra yazmaya başlıyorum. ?

Gizem Araz’a verdiği cevaplardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizde Röportaj vermek isterseniz Buradaki formu kolaylıkla doldurup bana yollayabilirsiniz. Yazınız yayınlandığında sizi e-posta ile bildireceğim 🙂