0

Reklamlar Neden Var?

Paylaş

Reklamlar, evet biliyorum reklamları sevmiyorsunuz doğruyu söylemek gerekirse bende sevmiyorum. Fakat biraz da biz içerik üreticileri açısından düşünürseniz sitelerimiz için hosting, domain gibi görünen zaman, elektrik, bilgisayar gibi de pek görünmeyen bir çok masrafımız oluyor. Bunları karşılamak için de ister istemez reklamlar almak durumunda kalıyoruz.Reklamlar Neden Var?

Tabii baştan söyleyeyim burada içerikten çok reklam koyan kişileri dahil etmiyorum. İçeriğe ulaşmak için sağdan soldan fırlayan reklamları pop-uplar vb ekleyenler konusunda hepimiz şikayetçiyiz. Ama yazı altında olur sitenin sol veya sağ tarafında ufacık bir banner olur bunları da mağrur görmeniz bizi çok mutlu eder. Bende dahil bir çok blog yazarı zaten maddi bir beklenti ile yazmıyor. Tek amacımız bir şeyler paylaşmak ama 3-5 kuruş da bir gelir elde etmek tabii ki herkesin hoşuna gider, bizim de gidiyor. Bu nedenle de reklamlara başvurmak zorunda kalıyoruz ki 3-5 kuruşu şaka veya örnek zannetmeyin gerçekten reklamlar kuruş kuruş veriyor. Öyle reklamlar ile zengin olduğumu filan sakın sakın düşünmeyin 🙂

Neyse lafı da çok uzatmayayım kısaca anlaşalım biz çok reklam koymayalım sizi rahatsız etmeyelim siz de bu reklamlara laf etmeyin 🙂 (tabii sayfalarını baştan sona reklam dolduranlar hala bu konunun dışında )