Reklamlar Neden Var? - Ali Yatarkalkmaz

Reklamlar Neden Var?

Reklamlar, evet biliyorum reklamları sevmiyorsunuz doğruyu söylemek gerekirse bende sevmiyorum. Fakat biraz da biz içerik üreticileri açısından düşünürseniz sitelerimiz için hosting, domain gibi görünen zaman, elektrik, bilgisayar gibi de pek görünmeyen bir çok masrafımız oluyor. Bunları karşılamak için de ister istemez reklamlar almak durumunda kalıyoruz.Reklamlar Neden Var?

Tabii baştan söyleyeyim burada içerikten çok reklam koyan kişileri dahil etmiyorum. İçeriğe ulaşmak için sağdan soldan fırlayan reklamları pop-uplar vb ekleyenler konusunda hepimiz şikayetçiyiz. Ama yazı altında olur sitenin sol veya sağ tarafında ufacık bir banner olur bunları da mağrur görmeniz bizi çok mutlu eder. Bende dahil bir çok blog yazarı zaten maddi bir beklenti ile yazmıyor. Tek amacımız bir şeyler paylaşmak ama 3-5 kuruş da bir gelir elde etmek tabii ki herkesin hoşuna gider, bizim de gidiyor. Bu nedenle de reklamlara başvurmak zorunda kalıyoruz ki 3-5 kuruşu şaka veya örnek zannetmeyin gerçekten reklamlar kuruş kuruş veriyor. Öyle reklamlar ile zengin olduğumu filan sakın sakın düşünmeyin 🙂

Neyse lafı da çok uzatmayayım kısaca anlaşalım biz çok reklam koymayalım sizi rahatsız etmeyelim siz de bu reklamlara laf etmeyin 🙂 (tabii sayfalarını baştan sona reklam dolduranlar hala bu konunun dışında )

Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

 1. Mutlu Eller dedi ki:

  Aynı düşüncedeyiz. Blog yazarak reklamlardan kazanılanla zengin olmak mümkün değil. (ki amaç bu değil zaten) Ancak bu kadar yazı paylaşıyoruz, zaman ayırıyoruz, özen gösteriyoruz. Karşılığında az da olsa bir şey kazanabilmek her şeyden önce manevi bir tatmin sağlıyor. Sadece reklam amaçlı kurulan siteleri dışarda tutuyorum. Onlar kendini belli ediyor zaten:) Ayrıca sevdiğim blog veya sitelere girdiğimde desteklemek amaçlı reklamlara tıklamadan çıkmıyorum.

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Keşke herkes sizin gibi düşünse 🙂 Dediğiniz gibi tamamı reklam olan siteleri yazımda da belirtiğim gibi bende sevmiyorum ama üç beş bir şey kazanıp en azından sitenin masrafını siteden çıkarmak insana mutluluk veriyor.

 3. ReHiTu dedi ki:

  Reklama boğulan sitelere girince hemen çıkıyorum ben. Nasılsa alternatifsiz değil…

 4. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum abi. Zaten bu sebeple kendi blogumda da reklam bırakmadım sadece ayda yılda bir aldığım tanıtım yazıları var 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir