Rehber: Blogger Blogunuzu Silme

1) Blogger blogunuzu silme k için İlk olarak blogumuza giriş yapıyoruz ve sol tarafta bulunan menüden “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

 

2) Daha sonra Blogger’in “Ayarlar” menüsü altından “Diğer” seçeneğine tıklıyoruz.

 

3) Daha sonra açılan sayfadan “Blogu Silin” kısmından “blogu sil” seçeneğine tıklıyoruz.
4) Son aşamada ise “Bu Blogu Sil” diyoruz ve blogumuz böylece silinmiş oluyor. Eğer daha sonra yeniden blog açacak veya blogumuzdaki yazılarımızı kayıt etmek istiyorsak “blog’u indir” tuşuna basabilir veya Blog Yedeği Nasıl alınır? adlı yazımı okuyarak blogunuzun yedeğini alabilirsiniz.

 

Blogger blogu silme işlemi bu kadar. Blogger blogunuzu sildikten bir süre sonra daha geri alabilirsiniz. Fakat bu süre dolduktan sonra blogger bu seçeneği sunmuyor ve geri alamıyorsunuz. Bu nedenle blogger’de yer alan blogunuzu silmeden önce bir kez daha düşünün. Yazımda da belirtiğim gibi blogger’deki blogunuzu silmeden önce mutlaka yazı yedeklerinizi ve tema yedeklerinizi alın.

 

Share

Ali Yatarkalkmaz

01.01.2016 tarihinde açtığım bu blogumda internet, bilgisayar, Linux, otomobiller ve daha bir çok konuda içerik üretiyorum. Sürekli yeni bilgiler edinip bunları da sizlerle paylaşıyorum. Hakkımda daha fazlası...

Benzer Yazılarım...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir