0

Reels videosu nasıl çekilir?

28 Ekim 2021
Share

Instagram gerek ülkemizde, gerekse dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarındandır. Instagram’a çok yakın zamanda gelen yeni özellik ise reels videosudur. Reels videosu sayesinde Instagram kullanıcılarının etkileşim ve popülerliği de artmaktadır. Ayrıca bu videolar birçok kullanıcının da dikkatini çekiyor. Reels videosu nasıl çekilir? https://www.e-takip.com.tr olarak bu sorunun cevabını bütün ayrıntılarıyla sizler için derledik.

Instagram reels videosu nedir?

Instagram yeni reels uygulaması özelliği ile kısa videolar halinde paylaşım yapmanıza fırsat sunulmaktadır. Instagram reels videosu özelliği ile birçok yeni kullanıcı da kazanmıştır. Reels videosu nasıl çekilir? Instagram’ın reels özelliği ile kullanıcılar herhangi program indirmeden 15 saniyelik kısa videolar çekmelerine ve bu videoları birleştirmelerini mümkün hale getirmektedir. Ayrıca çekilen bu videolarda farklı özellikler ve istenilen şarkıların eklenmesi, istenen efektin etkilenmesi ile birlikte ilgi görmektedir.

Instagram reels nasıl kullanılır?

İlk olarak Instagram hesabına giriş yapmanız gerekmektedir. Profil kısmına gelerek fotoğrafların üstünde yer alan video simgesine bastıktan sonra açılan sayfa üzerinde reels seçeneğini tıklayıp, daha sonrasında kayıt tuşuna basarak çekme işleminize başlayabilirsiniz. Videoları çekerken ses tuşuna basarak çıkan liste üzerinden şarkı veya ses ekleme gibi işlemler mümkündür. Ayrıca ekranda yer alan hız tuşuna basarak videolarınızın hızında ayarlayabilirsiniz.

İstediğimiz efektlerle çekilen videolar üzerinde eklemeler yapabilirsiniz ve dilediğiniz efekti kullanma imkanınız bulunmaktadır. Videoya bir kapak fotoğrafı ekleyerek videonuzu takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Reels videosu nasıl çekilir? Reels videosu çekebilmeniz için ilk yapmamız gereken Instagram hesabınızı açmak, sonrasında sol alt köşede bulunan ev şeklindeki butona tıklamanız, Sol üst köşede bulunan kamera ikonuna tıkladıktan sonra, açılan sayfa üzerinden canlı hikaye ve reels yazısı karşınıza çıkacaktır.

Buradan reels’ i seçip videonuzu çektikten sonra kaydet tuşuna bastıktan sonra aynı Instagram hikayesinde olduğu videonuzu paylaşabilirsiniz. Ayrıca cihazınızdaki fotoğraflardan veya videolardan da yükleyebilirsiniz. Telefon, tablet, bilgisayar üzerindeki galerilerden de seçim yapma hakkınız bulunmaktadır. Kayıtlı bir video ile bu aşamayı ağlayacaksanız, yukarı kaydırarak video kataloğunuzu açıp videolarınızı seçebilirsiniz.