Ping Nedir?

Share

aliytrklkmz resim

  Ping yada gecikme süresi bilgisayarınız ve iletişim kurduğunuz sunucu arasında geçen zamandır. Ping süresi internet sitelerinde pek sorun yaratmasa da özellikle online oyunlarda bu süre uzadıkça oyun performansı düşer. Online oyunlarda gecikme süresi artıkça sizin de hareketleriniz, mermi atışlarınız vb. özelliklerde gecikme olur buda diğer oyucuların sizden daha seri davranmasını sağlar.
  Bu yüzden ping süresi ne kadar düşerse sunucu ile olan bağlantınız da o kadar hızlanır bu nedenlede oyunlarda vb akıcılık artar ve yaptığınız işlemler (ateş etmek, yürümek vb.) hızlanır bu da diğer oyunculardan daha hızlı ateş etmenize ve onlardan daha hızlı tepkiler vermenize neden olacaktır.

En çok bilinen yanlışlardan biride internet hızının ping süresine etki edeceğidir. Aynı hizmeti kullandığınız sürece internet hızınız ister 10mbps olsun ister 100mbps olsun ping hızınızı etkilemeyecektir.

Ali Yatarkalkmaz

01.01.2016 tarihinde açtığım bu blogumda internet, bilgisayar, Linux, otomobiller ve daha bir çok konuda içerik üretiyorum. Sürekli yeni bilgiler edinip bunları da sizlerle paylaşıyorum. Hakkımda daha fazlası...

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir