aliytrklkmz resim  On the go yani bildiğimiz adı ile otg kabloları telefonların hızla artması ile büyük önem kazandılar. Otg kablolarının en çok kullanılan ve bilinen yanı tabii ki usb belleklerimizi ve mouselerimizi telefonumuza bağlamak. Tabii bunları yapmak için otg kablosunun yayında birde otg desteğine sahip bir telefonunuz olması gerekmekte. Bundan sonrası ise çok kolay kablonun bir ucunu telefonunuza diğer ucunu da bağlamak istediğiniz cihaza (usb bellek, mouse vb) bağlayın. Artık cihazınızı rahatlıkla telefonunuzda kullanabiliyor olacaksınız. 
   

  Otg ile sadece usb belllek veya bir fare gibi ufak cihazların yanında oyun kolu( gamepad), taşınabilir hddler (ekstra güç gereksinimi olmayan) vb de bağlanabilir. Böylelikle hızla gelişen telefonlarda daha çok işimizi halledebiliriz. Hiç bilgisayara gerek kalmadan işimizi, ödevimizi yapabilir, hatta oyunumuzu bile oynayabiliriz. 

Kategoriler: Bilgisayar

Ali Yatarkalkmaz

01.01.2016 tarihinde açtığım bu blogumda internet, bilgisayar, Linux, otomobiller ve daha bir çok konuda içerik üretiyorum. Sürekli yeni bilgiler edinip bunları da sizlerle paylaşıyorum. Hakkımda daha fazlası...

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir