0

Neden Mobil Uygulamamızı Yapmalıyız?

Paylaş

Mobil kullanımı sürekli artıyor. Hatta büyük sitelerin son istatistiklerine Neden Mobil Uygulamamızı Yapmalıyız?bakacak olursanız mobil kullanımın masaüstü kullanımını geçtiğini bile görebiliyoruz. Bu da bize gösteriyor ki artık mobil kullanımı çok önemli bir seviyeye ulaştı. Artık bilgisayarı olmayan insanlar varken telefonu olmayan kimse kalmadı. Tüm bu nedenler bile aslında mobil uygulamamız neden olmalı sorusuna yanıt vermek için yeterli. Fakat konuyu biraz daha açalım ve madde madde size sebepleri sıralayalım;

  1. Mobil uygulamanın kullanımı tabi ki internet tarayıcısına girip sitenizin adını yazmasından daha kolay. Bu nedenle mobil uygulamanız varsa kullanıcılar tek tıkla sitenize ulaşabilir.
  2. Mobil uygulamanız üzerinden bildirim yollayarak varlığınızı hatırlatabilirsiniz. Son yazılarınızı bildirim ile yollayarak aslında  okuyucunuz sizin sitenize girmeyecekse bile girmesini sağlayabilirsiniz.
  3. Mobil uygulamanıza en çok tıklayan kişiye veya mobil uygulama üzerinden en çok yorumu yapan kişiye ufak tefek hediyeler sunarak okunma sayınızı artırabilirsiniz.
  4. Mobil uygulamalardaki gelişmiş reklamlar ile kazancınızı artırabilirsiniz. Masaüstü ve mobilde reklam engelleme yazılımları olsa da hala mobil uygulamalar için net bir şekilde çalışan reklam engelleyicisi yok. Bu nedenle mobil uygulamanızda ki reklamlar işinize en çok yarayacak reklam türlerinden biri olacak.
  5. İnternet sitesi için uygulama yapmak çok kolay. Bir sürü internet sitesi bile bunun için size bir çok seçenek sunuyor ve kodlama bilgisine bile sahip olmanıza gerek olmadan bir kaç tık ile kolaylıkla mobil uygulamanızı tasarlaya biliyorsunuz.