0

Ne Yazmalıyım?

Paylaş

ne yazmalıyımBir blog yazarının en çok zorlandığı ve en çok kafa yorduğu konulardan biri de tabii ki ne yazacağına karar vermesi oluyor. Ne yazacağına karar verirken nelere dikkat etmesi gerektiği konusu ise çoğu zaman umursanmayan bir ayrıntı oluyor. Bu yazımda ne yazacağınıza karar vermenize yardımcı olmaya çalışacağım.

1) Gündemi Takip Edin:

Gündemi takip edin ve gündemde olan konular hakkında yazın. Örneğin bu aralar Bitcoin büyük ilgi görüyor. Bu konu hakkında yazdığım tüm konular binlerce kez okunuyor. Sizde gündemi takip edip en çok okunan konuları iyi değerlendirin, bu konular hakkında yazın.

2) Her Zaman Güncelliğini Koruyan Konular:

Her zaman ısrarla aranan, hiç bir zaman önemini kaybetmeyen konuları araştırın, bu konular hakkında yazın. Böylelikle bu yazılarınızı güncellemenize gerek kalmadan yıllarca okutabilirsiniz. Tabii bu tür bir yazı hazırlarken özgün olmaya ve diğer sitelerden daha çok bilgi sunmaya özen gösterin.

3)Başınıza Gelenleri Yazın:

İnsanlar diğer insanların yaşantılarını hep merak etmiştir. Bu nedenle o gün başınıza gelen ilginç bir olayı yazar ve bunu güzel bir şekilde lanse ederseniz yazınızın çok kez okunacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz.

4)İlgi Çekici Konular:

Buradan da biraz birinci maddeye bağlanacağız ama insanların dikkatini çeken belli başlı konular vardır. Bunlar dönem dönem değişse de genel olan konular her zaman olmuştur. Bu konuları iyi değerlendirip bu konularda yazmak hem yazı bulmanızı kolaylaştıracak hem de okunma sayınızı artıracaktır.