0

Mobilin Önemi

Paylaş

Mobilin ÖnemiGünümüzde mobil cihazların kullanımı hızla artmakta. Artık bilgisayarlar kadar hatta bazı durumlarda bilgisayarlardan daha çok kullanıcı mobil yoluyla geliyor. Durum böyle olunca da mobil uyumlu bir site yapmanın önemi de hızla artıyor. Mobil kullanıcılar girdiklerinde mobil uyumlu bir tema bulamazlarsa sitenin kullanımı büyük ölçüde zorlaştığı için haklı olarak siteden çıkıyorlar. Bu nedenle sitemizi yaparken artık mobil uyumlu bir tema seçmek veya mobil için farklı bir tema yapmanın önemi de hızla artıyor.

Artık arama motorları da bu konuya önem göstermeye başladı ve mobil uyumlu siteleri arama sonuçlarında da kendini belli etmeye başladılar. Böylelikle mobilin önemi iyice kendini göstermeye başladı. Hızla artan bu mobil kullanıcıları sitemize çekmek içinde hızla sitemizi mobile uyarlamalıyız. Bunun yanında eğer teknoloji ile ilgili yazıyorsak bilgisayarlar kadar mobil cihazlarla ilgili yazılar yazmak da büyük önem taşıyor. Hızla kullanıcı artınca mobil cihazlarda karşılaşılan sorunlar da artıyor. Burada da bu konu hakkında yazı yazan siteler büyük bir önem taşıyor ve kullanıcılar için çekicilikleri artıyor.

  Sizinde bu büyük kullanıcı toplumunu kaçırmamak için hızla sitenizi ve yazılarınızı mobile uyarlamanızda büyük fayda var.