Mail Hosting Nedir? - Ali Yatarkalkmaz

Mail Hosting Nedir?

Mail Hosting Nedir?

Mail hosting özellikle günümüzde sıkça adını duyduğumuz bir hosting çeşidi olarak karşımıza çıkmaya başladı. Peki bu mail hosting nedir? Bize faydası nelerdir?

Mail Hosting Nedir?

Mail hosting özellikle kurumsal şirketlerin şirket içi ve dışı e-posta yazışmalarını depolamaları için özel olarak hazırlanmış bir hosting hizmetidir.

Mail Hosting Özellikleri:

  • Mail hostingler, e-postalarınız için özelleştirilmiş bu nedenle güvenlik olarak bir adım öndedirler.
  • Mail hostinglerde gelen – giden e-postalarda sorun yaşama ihtimaliniz düşüktür.
  • Büyük kapasiteli mail hizmetleri için standart hostingler yetersiz kalırlar büyük çaplı operasyonlar için mail hostingler özel olarak yapılandırmışlardır.

Mail Hosting Almama Gerek Var Mı?

Normal bir web hosting aldığınızda aslında içinde bir mail hosting’de barındırır. Eğer basit bir blogunuz varsa ya da az yazarlı bir siteniz varsa bu tür işler için de web hostinginiz içerisinde yer alan mail istemcisi size fazlası ile yetecektir. Fakat büyük çapta bir operasyon yönetiyor, kurumsal ölçekte fazlaca e-posta işleri yapıyorsanız bu durumda mail hosting almanız faydanıza olacaktır.

Mail Hosting Hosting Hangi Firmadan Alınmalı?

Firma ismi vermek bazen reklam gibi algılanabilse de bu işte en başarılılardan olan İsim tescil, Güzel Hosting, Veridyen, TurHost, Alastry ve OdeaWeb‘i sizlere önerebilirim. Tabii ki bunun dışında da bir çok firma olduğu için özellikleri size uyan, güvenililik konusunda size belli bir aşamayı garanti eden diğer firmaları da tercih edebilirsiniz.

Share

Benzer Yazılarım...

2 Yorum

  1. Berkay dedi ki:

    Gayet faydalı ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Kurumsal mail düşünün firmalar/bireyler için mutlaka okunması gereken bir yazı. Ayrıca önerdiğiniz firmalar da kendi alanlarında lider konumda Türkiye’nin önde gelen başarılı firmalar. Böyle bir yazı için elinize ve emeğinize sağlık, başarılarınızın devamını dilerim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir