Kullanım Şartları

Aliytrklkmz isimli bu blog sayfası Ali Yatarkalkmaz’a ait olup bizzat onun tarafından yönetilmektedir. Bu siteye erişen, kullanan, yorum bırakan, üye olan herkes aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılacaktır. Şartlar zamanla değiştirilebilir veya düzenlenebilir. Bu durumda maddeleri takip etmek ve yeni eklenen maddelere uymak kullanıcı sorumluluğundadır.


Aliytrklkmz’de yer alan içerikler (bazı advertorial içerikler hariç) bizzat Ali Yatarkalkmaz tarafından oluşturulmuştur. ve her hakkı saklıdır. Bilgi paylaşımı açısından bu içerikler, aşağıdaki linklerin herhangi birini yazının altına yada sitenize yerleştirmek suretiyle başka platformlarda kullanılabilir.

Eğer üsteki şartları kabul etmeyip uygulamaz iseniz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince her türlü hukuki şartları uygulama hakkımız vardır. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun telif haklarına ve yasal düzenlemeye ilişkin hükümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Aliytrklkmz’de yer alan yazılara yorum gönderirken aşağıda belirtilen koşullara uymayı baştan kabul etmiş sayılmaktasınız:

  • www.aliyatarkalkmaz.com.tr’a gönderilen yorumlar her hangi bir denetimden geçmeden yayınlanmaktadır. Bu nedenle yayınlanan yorumların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran yorumu yazan kullanıcıya aittir.
  • Kullanıcıların gönderdiği yorumlar genel ahlaka, yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere, etik kurallara ve www.aliyatarkalkmaz.com.tr’un genel yorum kurallarına uygun olmalıdır. Aksi halde hiçbir uyarı olmadan silinebilir.

Aliytrklkmz adlı blogumda kullandığım bazı uygulamalar (istatistik servisleri, Google Adsense ağları vb.) gerekli olduğunda kişiye özel içerik sağlamak ve/veya kullanıcıya daha iyi hizmet verebilmek için kullanıcı ayarları  web geçmişi  ve benzer bilgilerini çerezler kullanarak saklamaktadır. Bloguma girerek çerezleri kabul ettiğinizi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

www.aliyatarkalkmaz.com.tr’a erişen ya da faydalanan bütün ziyaretçiler, bu kullanım şartlarını baştan kabul etmiş sayılacaklardır. www.aliyatarkalkmaz.com.tr’a ait iletişim bilgilerine İletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. İletişim bölümünden göndereceğiniz her türlü içerikten de sorumlu olacağını unutmayınız.

Tanıtım yazıları da dahil tüm yazılarımdaki dış linklere tıklama ve tıkladıkları linklerde başlarına gelebilecek tüm durumların sorumluluğu  linke tıklayan kullanıcıya aittir. Sitemdeki yazılardan veya herhangi bir bölümden başka bir siteye link verilmiş ise bu linkin yönlendirdiği sayfa sorumluluğum dışındadır. Bu sayfaya gitmenin ve o sayfada kullanıcıya gelebilecek her türlü zarardan (virüs, zararlı yazılım, sahtekarlık, dolandırıcılık vb ) kullanıcı sorumludur.

Özellikle Bitcoin vb ile ilgili olan yazılarımdan asla sorumlu değilimdir. Bu yazılar tamamen bilgi vermek amacı ile yazılmış olup asla bir öneri, teşvik vb bir anlam içermemektedir. Bu nedenle herhangi bir yazımda olanları uygulamak tamamen SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR. Bitcoin yazıları da asla yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Tanıtım yazılarındaki linkler de dahil blogumdan dışarıya giden hiç bir sitede başınıza gelecek durumlardan sorumlu değildirim. Bu gibi linklere tıklayarak farklı sitelere gitmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Resimlerin çoğu Pixabay’den alındığı için kullanımları serbestir. Fakat incelemelerde kullanılan resimler ve üzerinde www.aliytrklkmz.com veya aliytrklkmz.blogspot.com veya www.aliyatarkalkmaz.com.tr yazılı olan  resimler tamamen bana aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

 

Tanıtım yazılarında anlatılan ürün/içerik/website’ye gitmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Tanıtılan siteye gitmekten veya ürünü almaktan kaynaklı olacak tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Tanıtım yazılarında anlatılan ürün/içerik/hizmet veya website içeriğinden blogum sorumlu değildir. Bu ürün/içerik/hizmet veya website’leri kullanmak sizin yükümlülüğünüzdedir. Tanıtım yazıları zamanla kontrol edilmeyecektir. Bu nedenle tanıtımı yapılan ürün veya site ileride farklı bir amaçla kullanılırsa bu durumda sorumluluk bende olmayacaktır.

Blogumda yayınlanan ve süresiz olarak anlaşılan tanıtım yazısı, backlink ve reklamlar blog kapatılana kadar geçerlidir. Blogumun kapanması durumunda tüm içerikler kaldırılacaktır. Bu durumda alınan paranın iadesi vb gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Reklam verenden alınan para iade edilmeyecektir. Blogumun alan adının değişmesi veya farklı bir şekilde devam etmesi durumunda ise tanıtım yazılarınız kalmaya devam edecektir. Blog 2016 yılından beri açıktır.

Misafir yazarlık kapsamında gönderilen tüm yazılardan gönderen kişi sorumludur. Gönderilen bilgileri ve yazıları  www.aliyatarkalkmaz.com.tr ve diğer projelerimde kullanabileceğimi kabul etmiş sayılırsınız. Yazılarda yer alan linkler nofollow link olarak kullanılacaktır. Yazılarınız gerektiğinde site yönetimi tarafından değiştirilebilir, kaldırılabilir veya düzenlenebilir. Misafir yazarlık formunu doldurarak gönderdiğiniz tüm bilgileri kullanma hakkını bana vermiş sayılırsınız.

Bloga gelen giden kullanıcıların kullandıkları cihaz bilgileri, ip adresleri gerek Google Analytics, gerek Cpanel’in dahili istatistik yazılımı gerekse de üçüncü parti diğer uygulamlar ile takip edilmektedir. Bu veriler tarafımca kullanılabilir.

Kullanım şartlarını takip etmek tamamen sitemi ziyaret eden kullanıcıların sorumluluğundadır. Bu nedenle yeni eklenen maddeleri, değişen maddeleri kontrol etmek tamamen okuyucuların sorumluluğudur.