6

Japon Balığı Yem Tavsiyesi

Paylaş
Japon Balıkları İçin Yem Tavsiyesi

Latince adı Carassius auratus olan, halk arasında japon balığı olarak bilinen balıklar için yem tavsiyesi yazma kararı aldım. Daha önce yazdığım beta balıkları yem tavsiyesi adlı yazımın bir çok kişini işine yaraması ve bir çok kişi tarafından beğenilmesi ile aynı yazının japon balıkları için olanını da yazmaya karar verdim. Japon balıkları için yem tavsiyelerine geçelim.

Fiyatların hepsine Hepsiburada, Trendyol, Akvaryem, Atakan Petshop ve bir kaç farklı siteden bakarak topladım. Hangi ürün hangi sitede ucuzsa onun fiyatını esas aldım. Bunu da bir dip not olarak bırakayım 🙂 Fiyatlarda değişiklik olabileceği de tabii ki unutulmamalı. Son olarak da 1,2,3 gibi sıralama tamamen düzen amaçlı kullanılmıştır. Herhangi bir sıralama amacı içermez.

Japon Balıkları Yem Tavsiyesi ve Öneriler

Japon balıkları için uygun fiyatlı, orta fiyatlı ve pahalı yemler olmak üzere üç kategoride fiyatları topladım. Önerilere geçmeden önce burada bir kaç uyarı da bulunmak istiyorum bazı yemler 5gr.’lık paketlerde satılmadığı en küçük paketi 20-30gr. olduğu için pahalıya geliyor. Bu nedenle fiyat değerlendirmesini piyasada satılan en ufak boyutlu ürünü için yaptım. Yani fiyatı grama bölüp de gram bazlı bir sıralama yapmadım.

İkinci uyarımda aşağıda yer alan tüm yemler kaliteli yemlerdir. Sadece içerik farkları vardır. Bazılarının içerikleri daha zengin olduğu için fiyatı da daha yüksek olsa da aşağıdaki hiç bir ürün sizi aldığınıza pişman etmez, balıklarınız da bu yemleri seve seve yer.

Son önemli nokta ise yem çeşitliliğidir. Balıklarınızın sağlıklı gelişimi için yem çeşidini artırmanız önemlidir. Bu nedenle bütçeniz dahilinde birden fazla marka yem seçemeniz balığınızın gelişimi için tavsiye edilir.

Japon Balığı Yem Tavsiyesi

Uygun Fiyatlı Yemler:

15 TL altı fiyatı bulunan yemler.

 1. Art Akua Gold Mix 100ml 12gr. ==>10₺
 2. Tetra Goldfish 12gr ==> 5₺
 3. ArtAkua Koi ve Goldfish Granulat 100ml 40gr. ==> 8₺
 4. Ahm Marin Koi & Goldfish Green Sticks 250ml 25gr ==>12₺

Orta Fiyatlı Yemler:

15-25 TL arası fiyata sahip ürünler.

 1. Sera Goldy Gran 50ml. ==> 15₺
 2. Rotifish Goldfish ==>20₺
 3. Tropical Super Goldfish Mini Sticks 100ml / 60gr ==> 24₺
 4. JBL NovoPearls 100ml / 37gr ==> 22₺

Yüksek Fiyatlı Yemler:

25 TL üstünde fiyata sahip ürünler.

 1. White Balance Gold Serisi (Gold Red, Gold Fish Pellets, Gold Mix Pellets) (Direk bu yemleri kullanan kişilerin pek yorumu olmasa da White Balance’nin özellikle betta yemi fazlası ile övülen bir yem.) (Serinin herhangi bir ürününü alabilirsiniz. Ürün başı fiyattır.) ==> 26₺
 2. Hikari Goldfish Staple Baby Pellet 100gr ==> 38₺
 3. Omega One Goldfish Medium Pellets 270ml / 119gr. ==> 35₺
 4. Ocean Nutrition Goldfish Formula Flake 34gr. ==> 34₺
 5. Ocean Nutrition Goldfish Pellets 70gr ==> 59₺

Yazının işinize yaraması, balıklarınızın sağlıklı bir şekilde yaşaması ve yem yemesi ümidi ile. İyi hobiler.